آزمون مجدد تک مهارت آیلتس 2023

آزمون مجدد تک مهارت آیلتس 2023

آزمون مجدد تک مهارت آیلتس 2023

براساس بیانیه رسمی وب سایت آیلتس به زودی آزمون مجدد تک مهارت آیلتس برای یکی از مهارت‌های این آزمون فراهم خواهد شد. طبق این اصلاحیه امکان دریافت گواهینامه بین‌المللی آیلتس برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی تسهیل داده شده است. مثلا اگر داوطلبی نمره اوورال ۷.۵ دریافت کرده باشد اما نمره رایتینگ وی زیر ۶ یا ۵.۵ باشد. این امکان برای وی ایجاد شده است که فقط همان مهارت رایتینگ را تا ۶۰ روز پس از آزمون آیلتس اولیه خود مجدد انجام دهد.

آزمون مجدد تک مهارت آیلتس
آزمون مجدد تک مهارت آیلتس

شرایط آزمون

وب سایت اطلاعیه‌های آزمون‌های آیلتس در بخشی از تغییرات جدید عنوان کرده است که برای تسهیل در آزمون و اطمینان از نمره ایده‌ال امکان جدیدی برای داوطلبان ایجاد شده است IELTS One Skill Retake تا بهترین بازدهی بدست آید. اگر در روز آزمون توانایی کامل خود را در یکی از چهار مهارت (Listening، Reading، Writing یا Speaking) نشان ندادید، IELTS One Skill Retake می تواند به شما کمک کند تا به نمره دلخواه خود برسید. همچنین می‌توانید آزمون آیلتس وان را در هر مرکز آزمونی که ارائه می‌شود، به راحتی انتخاب کنید. آزمون مجدد تک مهارت آیلتس گامی جدید در تحول و ارتقای نمرات آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی است.

 

نحوه رزرو کردن آسان است!
  • روز آزمون اصلی را انتخاب کنید
  • نتایج را دریافت کنید
  • گزینه IELTS One Skill Retake را انتخاب کنید
  • آزمون آیلتس وان را طی ۶۰ روز از روز آزمون اصلی خود کامل کنید

 

IELTS One Skill Retake در حال حاضر در استرالیا در دسترس است و به تدریج در سایر مناطق و کشورهای سراسر جهان در طول سال۲۰۲۳ راه اندازی خواهد شد.

 

نتایج آزمون

آزمون مجدد تک مهارت آیلتس دارای یک فرم جدید گزارش آزمون است. این فرم شامل نمره به روز شده IELTS One Skill Retake و همچنین نتایج سه مهارت دیگر در آزمون اصلی است. می‌توانید انتخاب کنید که از فرم گزارش آزمایشی اصلی یا جدیدتان استفاده کنید.

ارتقای سطح آزمون

آزمون مجدد تک مهارت آیلتس بهترین راه برای کسب نمره مورد نیاز است. طیف وسیعی از گزینه‌های موجود در اختیار خواهید داشت تا بدانید چه انتظاری دارید و بتوانید بهترین عملکرد خود را در روز آزمون داشته باشید.

 

 IELTS One Skill Retake چیست؟

 

IELTS One Skill Retake یا آزمون مجدد تک مهارت آیلتس روشی جدید است که به داوطلبان این اطمینان را می‌دهد که می‌توانند به پتانسیل خود دست یابند و توانایی کامل زبان انگلیسی خود را به نمایش بگذارند. با آزمون مجدد تک مهارت آیلتس IELTS One Skill Retake، اکنون این گزینه را دارید که در صورت نیاز به بهبود در یک زمینه

(به جای تکرار هر چهار بخش) در هر بخش از آزمون (Listening، Reading، Writing یا Speaking) مجددا شرکت کنید.

برگزارکنندگان آزمون مجدد تک مهارت آیلتس می‌دانند که اکثر شرکت کنندگان در آزمون اولین بار نمرات مورد نیاز خود را به دست می‌آورند، اما اگر احساس می‌کنید در همه زمینه‌ها بهترین عملکرد را نداشته اید، آزمون IELTS One Skill Retake می تواند به شما کمک کند تا شما را به مسیر اصلی بازگرداند.

 

 برای هر دو آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال این ویژگی وجود دارد.

سوالات متداول

 

هزینه آزمون مجدد تک مهارت آیلتس IELTS One Skill چقدر است؟

قیمت ها متفاوت است، لطفا برای اطلاعات بیشتر با مرکز آزمون کشور خود تماس بگیرید.

حداکثر مدت زمانی که می‌توانید بین آزمون اصلی آیلتس چهار مهارتی و آزمون مجدد مهارت آیلتس وان بگذرانید چقدر است؟

شما می‌توانید بین آزمون اصلی و آزمون مجدد مهارت آیلتس وان، ۶۰ روز  آزمون آیلتس وان رزرو کنید.

آیا در سطح جهانی برای همه شرکت کنندگان در آزمون در دسترس است؟

IELTS One Skill Retake در حال حاضر در مراکز منتخب IELTS  در استرالیا در دسترس است و در سطح جهانی ادامه خواهد یافت.

 مبنای بازیابی مهارت آیلتس وان چیست؟

شما می توانید در هر بخش از آزمون آیلتس، اعم از Listening، Reading، Writing یا Speaking دوباره شرکت کنید. فرمت و زمان آن آزمون IELTS One Skill Retake همان مهارت فردی در آزمون عادی آیلتس است، فقط شما می‌توانید با عدم نیاز به تکمیل سه مهارت دیگر در زمان صرفه جویی کنید.

آیا می توانم یک مهارت مجدد را چندین بار تکمیل کنم؟

خیر. برای هر آزمون کامل آیلتس فقط می توانید یک آزمون مجدد انجام دهید.

 

نویسنده: 

سید رسول میرزایی موسوی

منبع:

https://www.ielts.org/for-test-takers/ielts-one-skill-retake

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *