ارزان ترین دانشگاه های هلند (15)

ارزان ترین دانشگاه های هلند (15)

ارزان ترین دانشگاه های هلند

در این مقاله ارزان ترین دانشگاه های هلند را برای دانشجویان بین المللی معرفی می کنیم. در هلند، دانشگاه های مقرون به صرفه زیادی وجود دارد که می توانید با ثبت نام در آنها رویای خود را برای تحصیل بدون پرداخت هزینه زیاد محقق کنید. اگر قصد تحصیل در هلند را دارید، گزینه های تحصیلی زیادی خواهید داشت، زیرا در این کشور ۵۴ دانشگاه وجود دارد اما اگر به دنبال دانشگاه های ارزان در هلند هستید، ما ۱۵ دانشگاه ارزان قیمت را به شما معرفی می کنیم.

دانشجویان بین المللی می توانند در رشته های مختلف در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در هلند تحصیل کنند. یکی از بهترین دانشگاه های مقرون به صرفه در هلند، دانشگاه علوم کاربردی Aeres است که بیزنس غذای اروپایی، تجارت بین‌المللی غذا و مدیریت بین‌المللی غذا را در مقطع مدرک لیسانس ارائه می‌دهد. در سطح کارشناسی ارشد، توسعه تجارت کشاورزی و نوآوری در سیستم های غذایی در فهرست این دانشگاه قرار دارند.

 

ارزان ترین دانشگاه های هلند
ارزان ترین دانشگاه های هلند

 

۱.  دانشگاه آزاد آمستردام

شهریه بین المللی لیسانس: ۴۱۴۰ یورو تا ۱۲۶۶۰ یورو

شهریه لیسانس دانشجویان بومی: ۲۲۰۹ یورو تا ۴۶۱۰ یورو

دانشگاه آزاد آمستردام که معمولا به عنوان VA Amsterdam شناخته می شود، از ارزان ترین دانشگاه های هلند است.  دانشگاهی دولتی با بیش از ۱۴۰ سال سابقه است. برنامه های تحصیلی در علوم، تجارت و اقتصاد، الهیات، حقوق، پزشکی و علوم انسانی ارائه می دهد. این دانشگاه بیش از ۳۱۰۰۰ دانشجو و تقریبا ۵۲۰۰ ثبت نام بین المللی دارد.

دانشگاه آزاد آمستردام مقرون به صرفه ترین موسسه آموزشی در هلند برای تحصیل در مقطع کارشناسی است. دانشجویان بین المللی لیسانس ورودی جدید باید حداقل ۴۱۴۰ یورو بپردازند.

 

۲. دانشگاه هنر آمستردام

شهریه بین المللی لیسانس: ۵۳۶۰ یورو تا ۸۷۲۶ یورو

شهریه لیسانس دانشجویان بومی: ۱۱۰۴ یورو تا ۲۲۰۹ یورو

دانشگاه بعدی در لیست ما از ارزان ترین دانشگاه های هلند، مرکز عالی هنر آمستردام است.

دانشگاه هنر آمستردام (AHK) یک موسسه عالی حرفه ای است که استانداردهای بالایی برای آموزش و تحقیق در هنر و فرهنگ ارائه می دهد. برنامه های درجه یک در زمینه فیلم، هنر و طراحی، تئاتر، موسیقی، معماری و آموزش هنر ارائه می دهد. به عنوان یک دانشگاه خاص صنعت، به آموزش و تربیت افراد خلاق مشهور است. و حتی به عنوان یک موسسه بین المللی شناخته شده است.

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه هنر آمستردام را دارند، باید شهریه ای بین ۵۳۶۰ یورو تا ۸۷۲۶ یورو تهیه کنند.

 

۳.  آکادمی Gerrit Rietveld

شهریه بین المللی لیسانس: ۶۵۵۲ یورو

شهریه لیسانس داخلی: ۱۶۰۲ یورو تا ۲۷۰۶ یورو

آکادمی Gerrit Rietveld Academie دانشگاه تخصصی هنر در آمستردام و از ارزان ترین دانشگاه های هلند است که مدارک کارشناسی را ارائه می دهد. دانشجویان دوره لیسانس قبل از انتخاب یکی از ۱۲ تخصص، سال اول را با همان برنامه – سال پایه – شروع می کنند. یکی دیگر از گزینه های دوره کارشناسی، برنامه پنج ساله DOGtime است که سه سال مطالعه کاربردی دارد. موسسه سندبرگ آکادمی مدرک کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. با این حال، تنها دو برنامه از این دست موجود است.

 

۴. دانشگاه اراسموس روتردام

شهریه بین المللی لیسانس: ۷۰۰۰ یورو تا ۱۳۵۰۰ یورو

شهریه لیسانس داخلی: ۱۱۰۵ یورو

یکی دیگر از ارزان ترین دانشگاه های هلند دانشگاه اراسموس روتردام است.

دانشگاه اراسموس روتردام یا Erasmus Universiteit Rotterdam از دانشگاه های دولتی ممتاز در هلند است. این موسسه به دلیل آموزش با کیفیت استاندارد بین المللی شناخته شده است. به طور مداوم در رتبه بندی دانشگاهی ملی و جهانی قرار گرفته است. علاوه بر این، این دانشگاه با سایر موسسات خارجی مشهور برای ارائه برنامه های مشترک برای دانشجویان واجد شرایط همکاری کرده است.

 

۵. دانشگاه علوم کاربردی اسلامی روتردام

شهریه بین المللی لیسانس: ۷۵۰۰ یورو

شهریه لیسانس داخلی: ۳۰۰۰ یورو تا ۵۰۰۰ یورو

از ارزان ترین دانشگاه های هلند، دانشگاه اسلامی علوم کاربردی روتردام است.

دانشگاه اسلامی علوم کاربردی روتردام (IUASR) که در سال ۱۹۹۷ تأسیس شد، یک دانشگاه تازه تاسیس است که برنامه های مطالعاتی الهیات اسلامی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد. هدف اصلی دانشگاه ارائه استانداردهای بالای آموزشی و پژوهشی است. به عنوان یک موسسه پر رونق، همچنان به بهبود و ارائه بهترین کیفیت آموزشی برای دانشجویان فعلی و آینده خود ادامه می دهد.

 

۶. دانشگاه علوم کاربردی Windesheim

شهریه بین المللی لیسانس: ۷۶۴۰ یورو

شهریه لیسانس داخلی: ۱۱۰۵ یورو تا ۲۲۰۹ یورو

دانشگاه علوم کاربردی Windesheim، یک موسسه حرفه ای خصوصی، است که چندین برنامه کارشناسی و کاردانی را به زبان انگلیسی یا هلندی ارائه می دهد. همچنین دارای برنامه های کارشناسی ارشد است، که در فهرست ارزان ترین دانشگاه های هلند قرار دارد. اما آنها در درجه اول دوره های پاره وقت هستند و فقط به زبان هلندی تدریس می شوند. Windesheim یکی از دانشگاه های علمی کاربردی پیشرو در کشور هلند است. با این حال، جمعیت خود را برای حفظ رویکرد تخصصی به آموزش، محدود نگه داشته است. بنابراین، به ندرت ظرفیت کلاس ها از ۲۰ دانشجو بیشتر می شود.

 

۷. دانشگاه علمی کاربردی HAN

شهریه بین المللی لیسانس: ۷۶۵۰ یورو تا ۸۹۶۵ یورو

شهریه لیسانس داخلی: ۱۱۰۵ یورو تا ۲۲۰۹ یورو

دانشگاه علوم کاربردی HAN برنامه های علوم پایه ارائه می دهد. و در فهرست ارزان ترین دانشگاه های هلند قرار دارد. فناوری یا علوم زیستی از شاخص ترین برنامه های این دانشگاه است. این برنامه ها ممکن است به زبان انگلیسی و برنامه های تمام وقت یا پاره وقت در دسترس باشند. دو پردیس دانشگاهی دارد، یکی در آرنهم و دیگری در نایمخن. این دانشگاه همچنین دارای یک مرکز تحقیقاتی در Doetinchem، یکی دیگر از شهرهای هلند است.

 

مهم ترین عامل در موفقیت و مهاجرت تحصیلی تسلط کامل دانشجویان به برنامه های تحصیلی و آگاهی

از وضعیت شغلی پس از فارغ التحصیلی است.

 

 

۸. دانشگاه علمی کاربردی Aeres

شهریه بین المللی لیسانس: ۷۶۷۶ یورو

شهریه لیسانس داخلی: ۱۱۰۵ یورو تا ۲۲۰۹ یورو

دانشگاه علوم کاربردی Aeres یک موسسه آموزش عالی علمی کشاورزی و از معروف ترین و ارزان ترین دانشگاه های هلند است. چندین برنامه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد که به سمت جامعه ای سبزتر و کشاورزی بهتر طراحی شده اند. این شامل برنامه هایی مانند تجارت کشاورزی، مدیریت لبنیات و موارد دیگر است که به زبان انگلیسی یا هلندی تدریس می شوند.

 

۹. دانشگاه علمی کاربردی ساکسیون

شهریه بین المللی لیسانس: ۷۸۰۰ یورو

شهریه لیسانس داخلی: ۲۲۰۹ یورو

دانشگاه علوم کاربردی ساکسیون یا Hogeschool Saxion در سال ۱۹۹۸ در هلند تأسیس شد. سه پردیس آن در سراسر هلند شرقی برنامه هایی را در زمینه های مالی، مهندسی، تجارت و رسانه های دیجیتال ارائه می دهند. در حال حاضر این دانشگاه نزدیک به ۲۷۰۰۰ دانشجو دارد و از ارزان ترین دانشگاه های هلند به شمار می رود.

 

۱۰. دانشگاه علمی کاربردی Hanze

شهریه بین المللی لیسانس: ۷۹۰۰ یورو

شهریه لیسانس داخلی: ۲۲۰۹ یورو

دانشگاه علوم کاربردی Hanze با تمرکز بر تحقیقات کاربردی و نوآوری برنامه های متنوع و تخصصی ارائه می دهد. یکی از بزرگترین دانشگاه های فنی در هلند است. پردیس آن در گرونینگن واقع شده است و از ارزان ترین دانشگاه های هلند به شمار می رود. همچنین دارای چندین امکانات مدرن برای کمک به یادگیری و تحقیق دانشجویان است.

 

۱۱. آکادمی سلطنتی هنر، لاهه

شهریه بین المللی لیسانس: ۸۰۰۰ یورو

شهریه لیسانس داخلی: ۱۱۰۵ یورو تا ۲۲۰۹ یورو

آکادمی سلطنتی هنر (لاهه) که قرن ها پیش تأسیس شد، یکی از قدیمی ترین موسسات هنری در سراسر جهان و از ارزان ترین دانشگاه های هلند است. جمعیت دانشجویی نسبتاً کمی دارد (کمتر از ۱۰۰۰)، اما چندین دانش آموخته برجسته در هنر به جهان عرضه کرده است. این دانشگاه بر اساس رتبه بندی دانشگاه های برتر QS در رتبه ۵۱ جهان برای هنر و طراحی قرار دارد. برنامه های آکادمی سلطنتی بسیار تخصصی و در سطوح مختلف از جمله لیسانس، کارشناسی ارشد، آمادگی و دکترا در دسترس هستند. تعداد محدودی از این دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

 

۱۲. دانشگاه علمی کاربردی HZ

شهریه بین المللی لیسانس: ۸۱۰۰ یورو

شهریه لیسانس داخلی: ۲۲۰۹ یورو

دانشگاه علوم کاربردی HZ یکی از دانشگاه های علمی کاربردی پیشرو در هلند است. دارای برنامه های با کیفیت بالا است که ممکن است به زبان انگلیسی یا هلندی تدریس شوند. این دوره ها در سه مکان ارائه می شود. آنها پردیس هایی در Vlissingen، Roosendaal و Middelburg دارند. این دانشگاه همچنین یک برنامه کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

 

۱۳. دانشگاه علمی کاربردی فونتیس

شهریه بین المللی لیسانس: ۸۳۳۰ یورو تا ۱۰۶۶۰ یورو

شهریه لیسانس داخلی: ۱۱۰۴ یورو تا ۲۲۰۹ یورو

دانشگاه علوم کاربردی فونتیس یک موسسه تخصصی است که در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس دانشجو می پذیرد. آموزش در Fontys عملی و مبتنی بر تحقیق است و به دانشجویان فضای زیادی برای یادگیری و انطباق با شرایط کاری در دنیای واقعی می دهد. دوره های آموزش زبان انگلیسی برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در Fontys موجود است. آنها ممکن است در برنامه های تمام وقت یا پاره وقت باشند.

 

۱۴. دانشگاه علمی کاربردی زید

شهریه بین المللی لیسانس: ۸۳۵۰ یورو تا ۱۱۴۵۰ یورو

شهریه لیسانس داخلی: ۱۱۰۵ یورو تا ۲۳۹۵ یورو

دانشگاه علوم کاربردی Zuyd یا Zuyd Hogeschool به زبان هلندی برخی از بهترین برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. این دانشگاه دارای طیف گسترده ای از برنامه های علمی کاربردی انگلیسی و هلندی است و چندین پردیس در جنوب شرقی هلند دارد.

 

۱۵. دانشگاه علمی کاربردی آوانس

شهریه بین المللی لیسانس: ۸۴۵۲ یورو

شهریه لیسانس داخلی: ۱۱۰۵ یورو تا ۲۲۰۹ یورو

دانشگاه علوم کاربردی آوانس یا AVANS Hogeschool به زبان هلندی یک دانشگاه تازه تاسیس است که برنامه های آموزشی درجه یک را در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد. این موسسه با ارائه استانداردهای بالای آموزشی و پژوهشی متعهد به آموزش متخصصان شایسته است.

 

نویسنده:

سید رسول میرزایی موسوی

منبع:

Welcome to StudyAbroadAide!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *