برنامه تحصیلی کانادا ( 9 Study plan)

برنامه تحصیلی کانادا ( 9 Study plan)

برنامه تحصیلی کانادا

در این مقاله نحوه نوشتن برنامه تحصیلی کانادا یا استادی پلن (Study plan) را توضیح خواهیم داد. استادی پلن نامه ای است که در آن باید دانشجویان بین المللی دلایل تحصیلی خود را بیان کنند. این نامه که حداکثر در دو صفحه به نگارش درمی آید توضیح تکمیلی مدت تحصیل و اقامت و درواقع اهداف آموزشی و پس از فارغ التحصیلی را به دقت برای افسر پرونده اداره مهاجرت کانادا شرح می دهد. پس از تایید برنامه تحصیلی کانادا افسر مهاجرت متوجه خواهد شد که شما با برنامه ای کاملا حساب شده تصمیم به مهاجرت تحصیلی گرفته اید و بعد از اتمام تحصیل قصد بازگشت به کشور خودتان را دارید.

برنامه تحصیلی کانادا باید بر اساس داستان واقعی زندگی شما نوشته شود. ذکر این نکته بسیار ضروری است که به صراحت بتوانید بگویید چگونه تحصیل در کانادا می تواند به شما کمک کند شغل آینده خود را ارتقا دهید. در ادامه مهم ترین پرسش های مطرح شده در برنامه تحصیلی کانادا را شرح خواهیم داد.

برنامه تحصیلی کانادا
برنامه تحصیلی کانادا

۱. چرا قصد دارید در کانادا تحصیل کنید؟

مهم ترین پرسش برنامه تحصیلی کانادا اهتمام و انگیزه اصلی تحصیلی هر دانشجوی بین المللی را دقیقا نشان می دهد. برای این منظور باید دلایلی که می خواهید در کانادا تحصیل کنید را توضیح دهید. شما می توانید به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی، جامعه چند فرهنگی، به عنوان یک دانشجوی بین المللی بنویسید که چرا کانادا بهترین مکان برای تحصیل است؟ البته تنظیم نامه برنامه تحصیلی کانادا کاملا شخصی است و هرگونه دلیل موجه تر  به روند تایید پرونده شما کمک خواهد کرد.

۲. اهداف کلی تحصیلی خودتان را توضیح کنید؟

برنامه تحصیلی کانادا توصیفی چند منظوره با هدف ارزیابی پیشینه شغلی و تحصیلی دانشجویان بین المللی است که قصد دارند تا به عنوان دانشجویی بین المللی مسیر زندگی خود را تغییر و ارتقا دهند. بنابراین باید اهداف آموزشی خود را کاملا توصیف کنید. ذکر پاسخ به این پرسش بسیار ضروری است که سوابق تحصیلی (دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد، تحصیلات مقاطع دکترا و فعالیت هایی پژوهشی ای که انجام داده اید) چگونه می تواند اهداف آینده شما را در کشور کانادا هدایت کند؟ در واقع ارتباط بین گذشته تحصیلی، رشته ای که هم اکنون انتخاب کرده اید و آینده شغلی پس از اتمام تحصیل در کانادا است.

۳. چرا رشته تحصیلی مشابهی را در کشور خودتان انتخاب نمی کنید؟

در پاسخ به این پرسش، کیفیت سیستم آموزشی در کانادا را توضیح دهید که در سطح جهانی شناخته شده است، برنامه تحصیلی کانادا یا موسسه خاصی با دوره یا برنامه ویژه ای که مورد توجه شما قرار گرفته است و مسیر شغلی شما را تعیین خواهد کرد.

۴. آیا مقاله تحقیقاتی در کشور خود انجام داده اید؟

در این بخش می تواند دستاوردهای علمی پژوهشی و مهارت های خودتان را بیان کنید. تیم های تحقیقاتی در دوران دانشگاه و شرکت در سمینارهای ملی و بین المللی فرصت های مناسبی برای پیشرفت روند تحصیلی با موضوع های مشابه تحقیقاتی به وجود می آورند. باید توضیح دهید که چرا برنامه تحصیلی کانادا و دانشگاه ها و موسسه های  کانادایی را ترجیح می دهید.

 

استادی پلن
استادی پلن

۵. برنامه تحصیلی  کانادا چگونه می تواند به شما در توسعه فرصت های شغلی در کشورتان  کمک کند؟ آینده شغلی شما چیست؟

در اینجا موقعیت های شغلی مختلفی را که به دنبال آن هستید توضیح دهید. این امکان برای شما وجود دارد که در کشور خود شغل مطلوبی پیدا کنید، اما کیفیت پایین آموزش باعث می شود به شغل رویایی خود دسترسی نداشته باشید. باید با دلایل منطقی توضیح دهید که چگونه تحصیل در کانادا به شما کمک می کند تا برای این شغل آماده شوید و چرا برنامه تحصیلی کانادا ثمربخش خواهد بود.

۶. آیا در کشور خود روابط فامیلی دارید؟

خانواده شما در کشورتان مانند والدین، همسر و فرزندان می توانند در جایگاه وابستگی های عاطفی از مهم ترین دلایل بازگشت به کشور پس از اتمام دوره تحصیلی در برنامه تحصیلی کانادا محسوب شوند.

۷. وضعیت مهاجرت والدین یا سرپرست شما در کشور فعلی که اکنون زندگی می کنند چگونه است؟ منابع مالی متعلق به خانواده شما چیست؟

در برنامه تحصیلی کانادا  وضعیت مهاجرت والدین، گواهی تمکن مالی بانک، صورتحساب، گردش حساب ۳ یا ۶ ماهه، سرمایه گذاری و هر سند دیگری که نشان دهنده دارایی های مالی به دست آمده توسط سرپرستان باشد را درج کنید. همچنین سابقه سفر خودتان یا والدین را بنویسید.

۸. چه کسانی و چرا از تحصیل شما حمایت می کنند؟

در برنامه تحصیلی کانادا باید فهرستی از حامیان مالی را ذکر کنید و انگیزه ها یا دلایل این حمایت را توضیح دهید. مانند خانواده، مدرسه یا هر سازمان دیگری.

۹. جزئیات تاریخچه آموزشی خود را شرح دهید، از جمله تاریخ شروع و پایان، نام و آدرس محل آموزش.

در این قسمت از برنامه تحصیلی کانادا لیست، مدارش و یا دانشگاه هایی که در آن ها تحصیل کرده اید، شامل تاریخ شروع و پایان، نام موسسه ها و رشته تحصیلی را بیان کنید. همچنین اطلاعات مربوط به سوابق شغلی، (از جمله مشاغل رسمی یا داوطلبانه ) را شرح دهید.

 

برای توضیح بیشتر چند نمونه برنامه تحصیلی کانادا را مطالعه فرمایید.

Study Plan Template

 

study plan for Canada
study plan

مهم ترین سوالات در برنامه تحصیل کانادا به شرح زیر هستند:

? Why do you wish to study in Canada in the program for which you have been accepted *

? What is your overall educational goal *

 ?Why are you not pursuing a similar program in your country of residence or of citizenship *

 ? What research have you done into studies in your country of residence or of citizenship *

?How will this program enhance your employment opportunities in your country of residence or of citizens  *

 ?What ties do you have to your country of residence or of citizenship*

In the case of a minor applicant, what are your reasons for wishing to study in Canada? What is your parents’ or guardians’ immigration status in their current country of residence

    Provide details of your education history—dates when the course started and ended, the name and address of the school, the course taken, qualification, degree, or certificate awarded for the course

نویسنده و مترجم:

سید رسول میرزایی موسوی

 

منبع: 

 https://o4af.com/
https://www.applyboard.com/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *