راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا 2023

راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا 2023

 راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا

راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا شیوه نامه ای است که با آموزش گام به گام نحوه درخواست تحصیلی و فرایند مهاجرت را برای دانشجویان بین المللی توضیح می دهد. این اطلاعات جامع به شما کمک خواهد کرد تا در مورد دانشگاه های آمریکایی و فرصت ها و چالش های پیش رو تصمیم های مناسبی اتخاذ کنید. در این مقاله اصول اولیه نحوه تحصیل در امریکا و درخواست برای کالج‌ها و دانشگاه‌ها را بررسی می‌کنیم.

بیش از یک میلیون دانشجوی بین المللی در امریکا مشغول به تحصیل هستند و حمایت شغلی و تنوع فرهنگی ازجمله امتیازهای ترغیب کننده دانشجویان محسوب می شود در ادامه فرایند راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا در سال ۲۰۲۳ را مطالعه می کنیم.

 •  چگونه در ایالات متحده آمریکا تحصیل کنم؟
 •  در مورد بهترین دانشگاه ها و کالج ها تحقیق کنید
 •  با مشاور کالج تماس بگیرید
 •  یک برنامه دانشگاهی را انتخاب کنید 
 • درخواست تحصیلی دهید
 • هزینه های تحصیل در خارج از کشور را ارزیابی کنید
 • درخواست کمک مالی
 • یک پیشنهاد پذیرش تحصیلی را بپذیرید
 • برای ویزای دانشجویی اقدام کنید
 • اقامت دانشجویان بین المللی
 • نکات ضروری برای دانشجویان

 

راهنمای پذیرش تحصیلی در امریکا 2023
راهنمای پذیرش تحصیلی در امریکا 2023

چگونه در ایالات متحده آمریکا تحصیل کنم؟

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، مهاجرت به امریکا با انتخاب دانشگاه مورد نظرتان آغاز می شود. مدرک کاردانی از یک دانشگاه امریکایی معمولاً دو سال طول می کشد همچنین اخذ مدرک لیسانس معمولاً به سه تا چهار سال تحصیل در ایالات متحده نیاز دارد. اگر می خواهید بعد از گرفتن مدرک لیسانس به تحصیل خود ادامه دهید، تحصیلات تکمیلی را در نظر بگیرید. راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا درباره تحصیلات عالی به شرح زیر هستند:

 • مدرک کارشناسی ارشد (دو سال تحصیل)
 • دکترا  (سه سال یا بیشتر).

در مورد بهترین دانشگاه ها و کالج ها تحقیق کنید

برای تحصیل در آمریکا جست و جوی خود را از کجا باید شروع کنید؟ سایت کالج وزارت آموزش ایالات متحده فهرست و راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا را با مدارک کاردانی، کارشناسی و پیشرفته (کارشناسی ارشد و دکترا) طبقه بندی کرده است. سایت‌های دیگر، مانند College Board’s Big Future، راه‌هایی برای جستجوی کالج‌ها و دانشگاه‌های ایالات متحده در مقطع کارشناسی همراه با برنامه‌ها و ویژگی‌های مختلف ارائه می‌ دهند.

برای یافتن دانشگاه های برتر رتبه بندی دانشگاه ها را مطالعه و ارزیابی کنید.  بسیاری از کشورها فهرست‌های رسمی دولتی دارند که دانشگاه‌های برتر کشورهای خود را رتبه‌بندی می‌کنند (به عنوان مثال، جدول لیگ در بریتانیا). با این حال، در ایالات متحده، هیچ رتبه بندی استاندارد عمومی کالج وجود ندارد. در عوض، چندین شرکت خصوصی وجود دارند که دانشگاه ها را در ایالات متحده رتبه بندی می کنند. یکی از شناخته‌ شده‌ ترین سیستم‌های رتبه‌بندی، بهترین دانشگاه های جهان US News & World Report’s، است.

از دیگر لیست های رتبه بندی محبوب کالج ها در راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا می توان به فوربس، پرینستون ریویو و آموزش عالی تایمز اشاره کرد. دانشجویان بین المللی در امریکا می توانند از رتبه بندی استفاده کنند تا ببینند کدام دانشگاه ها آموزش با کیفیتی ارائه می دهند. اما به یاد داشته باشید: رتبه بندی نباید فقط معیاری باشد که برای انتخاب دانشگاه استفاده می کنید.

 

راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا 2023
راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا 2023

 

راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا 2023
راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا 2023

 

راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا 2023
راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا 2023

 

با مشاور کالج تماس بگیرید

گفت و گو با یک کارشناس آموزش درباره راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا می تواند به شما کمک کند تا در مورد نحوه تحصیل و جست و جوی دانشگاه هایی که با علایق تحصیلی، و برنامه های حرفه ای شما مطابقت دارند، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

EducationUSA، شبکه وزارت امور خارجه ایالات متحده، دارای بیش از ۴۰۰ مرکز مشاوره آموزشی در بیش از ۱۷۰ کشور جهان است، بنابراین شما می توانید برای اطلاعات بیشتر به یک مرکز مشاوره  در مجاور محل زندگی تان مراجعه کنید.

 

یک برنامه دانشگاهی را انتخاب کنید

برای بسیاری از دانشجویان بین المللی در ایالات متحده، رشته تحصیلی ممکن است مهم ترین عامل در انتخاب کالج یا دانشگاه باشد. راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا برای درک بهتر توانمندی ها و علایق تحصیلی دانشجویان راهکارهای موثری ارایه می دهد. در امریکا، اکثر دانشجویان نظر خود را در مورد رشته تحصیلی دانشگاهی در طول دوران تحصیل در کالج تغییر می دهند و ۴۰ درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی اولین دوره تحصیلی خود را با طرح پرسش هایی از خود و علایق تحصیلی شان شروع می کنند. این پرسش ها قطعا در انتخاب رشته تحصیلی موثر هستند.

 • آیا قصد دارم در یک دانشگاه بزرگ یا یک کالج کوچک ثبت نام کنم؟
 • آیا می خواهم به یک کالج دولتی بروم یا کالج خصوصی؟
 • آیا در یک پردیس دانشگاهی اطراف شهر ادامه تحصیل خواهم داد یا در مرکز شهر مشغول به تحصیل می شوم؟
 • در کدام رشته دانشگاهی ثبت نام خواهم کرد؟

علاوه بر این، می‌توانید مکان هر کالج یا دانشگاه در ایالات متحده، با توجه به شرایط آب و هوایی و آزمون‌های مورد نیاز (آزمون‌های استاندارد آکادمیک و مهارت انگلیسی)، هزینه‌ها، بورسیه‌ها، خدمات دانشجویی بین‌المللی، امکانات پردیس، و دوره‌های کارآموزی و میزان استخدام  را بررسی کنید. همچنین پرسش های اساسی در زمینه تحصیلات دانشگاهی به شرح زیر هستند:

 • چه موقع می توانم برنامه تحصیلات تکمیلی خود را شروع کنم؟
 • آیا دانشگاه در پاییز (August-September)، بهار (January-February) یا حتی تابستان (May-June) دانشجو می پذیرد؟
 • آیا برنامه تحصیلی به آزمون های استانداردی مانند GRE یا GMAT نیاز دارد؟
 • آیا اقامت دانشجویی برای تحصیلات تکمیلی در دانشگاه امکان پذیر است؟
 • آیا می توانم در حین حضور در برنامه کارآموزی شرکت کنم؟
 • آیا خدمات دانشجویی بین المللی وجود دارد؟

 

درخواست تحصیلی دهید

طبق راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا و لیست کوتاهی که از مجموعه دانشگاه ها و کالج ها انتخاب کرده بودید، اکنون می توانید درخواست تحصیلی دهید. این درخواست  به صورت آنلاین و از طریق وب سایت هر دانشگاه و کالج انجام می شود که به شرح زیر است:

 • برنامه ها و آزمون های کالج یا دانشگاه را کامل کنید
 • درخواست های دانشجویی در مقطع کارشناسی – کارشناسی ارشد- دکترا
 • رونوشت
 • SAT یا ACT
 • نمرات آزمون مهارت انگلیسی (TOEFL، IELTS، iTEP، PTE Academic)
 • مقالات پژوهشی
 • توصیه نامه ها
 • کپی پاسپورت معتبر شما

هزینه های تحصیل در خارج از کشور را ارزیابی کنید

براساس راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا شهریه کالج و دانشگاه به صورت سالانه دریافت می شود. همچنین هزینه های زندگی و اقامت، کتاب و لوازم نوشت افزار و بیمه درمانی ازجمله موارد مهم در دوره تحصیل هستند.  تحصیل در دانشگاه های آمریکا گران است. اما تفاوت پرداخت هزینه های تحصیلی در امریکا نسبت با سایر کشورها، از جمله امتیازهای ویژه این کشور است. بورسیه ها و وام های تحصیلی، ورزشی، هنری و حتی خدماتی یا حمایت های مالی برای دانشجویان بین المللی امتیاز مناسبی برای مهاجرت تحصیلی محسوب می شود.

 

درخواست کمک مالی

بورسیه ها، حمایت های مالی، دوره های دستیاری و کمک هزینه های تحصیلی در برنامه راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا می تواند تا حدود زیاد مشکلات مالی دانشجویان بین المللی را رفع کند. اگر برای یک برنامه کارشناسی ارشد درخواست می دهید، ممکن است بورسیه تحصیلی شایستگی علمی و یا دستیاری فارغ التحصیلی وجود داشته باشد. برای برنامه های دکترا، کمک هزینه های دستیاری و کمک هزینه تحصیلی نیز می توانند  گزینه های مناسبی باشند.

 

یک پیشنهاد پذیرش تحصیلی را بپذیرید

اگر طبق راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به چندین دانشگاه درخواست داده اید، بهترین گزینه را با توجه به شرایط مالی خودتان انتخاب کنید. این بدان معناست که شما باید یک تصمیم بزرگ بگیرید و انتخاب کنید که در کدام دانشگاه می خواهید شرکت کنید.

برای ویزای دانشجویی اقدام کنید

راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا سه نوع  ویزا برای دانشجویان بین المللی درنظر گرفته است.

 • F-1: این ویزای دانشجویی به شما این امکان را می دهد که با حمایت مالی دوستان، خانواده یا خودتان در دانشگاه ها یا کالج های ایالات متحده تحصیل کنید. شما همچنین مجاز به کار پاره وقت در پردیس یا خارج از دانشگاه برای حداکثر ۲۰ ساعت در هفته در دوره تحصیلی خود هستید.

 

 • J-1: با استفاده از این ویزای دانشجویی، می‌توانید در برنامه‌های تبادل تحصیلی و کاری در کالج‌ها یا دانشگاه‌های ایالات متحده شرکت. این فعالیت ها  توسط اداره امور آموزشی و فرهنگی وزارت امور خارجه ایالات متحده تأیید شده‌اند. برنامه شما باید توسط یک حامی آموزشی یا غیرانتفاعی تامین شود. در ویزای J-1، شما محدودیت های کاری مشابهی با دانشجویان F-1 دارید، اما نمی توانید خارج از دانشگاه کار کنید.

 

 • M-1: اگر می‌خواهید تحصیلات حرفه‌ای را دنبال کنید، می‌توانید برای ویزای M-1 درخواست دهید که به شما امکان می‌دهد در مؤسسه‌هایی که توسط برنامه دانشجویی و تبادل بازدیدکننده (SEVP) تأیید شده اند،روند تحصیلی خودتان را ادامه دهید. بودجه برنامه ممکن است از طرف دوستان، خانواده یا خودتان باشد. در ویزای دانشجویی M-1، شما محدودیت های کاری مشابه ویزای F-1 و J-1 را خواهید داشت، اما تنها می توانید حداکثر شش ماه در محوطه دانشگاه کار کنید.

 

راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا 2023
راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا 2023
اقامت دانشجویان بین المللی

طبق راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا و اولویت های خودتان نحوه و نوع موقعیت جغرافیایی محل اقامت دانشجویی قبل ازعزیمت باید مشخص شود. بسیاری از دانشگاه‌ها  خوابگاه‌ ارائه می دهند یا گزینه‌های داخل و خارج از دانشگاه از جمله آپارتمان‌ها، مجتمع‌ها، منازل مشترک و غیره را دارند. گزینه ای را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای سبک زندگی شما مطابقت دارد.

 

نکات ضروری برای دانشجویان

راهنمای پذیرش تحصیلی امریکا نکات بسیار ضروری ایی را برای دانشجویان بین المللی درنظر گرفته است تا پس از ورود به امریکا در شرایط کاملا مناسبی به تحصیل بپردازند.

 • سیم کارت و تلفن همراه: مهم ترین ابزار ارتباطی که باید بلافاصله پس از ورود به امریکا تهیه کنید یک سیم کارت مطابق با محل جغرافیایی تان است.

 

 • افتتاح  حساب بانکی و دریافت کارت اعتباری: در مورد بانک های نزدیک دانشگاه تحقیق کنید تا بتوانید افتتاح حساب کنید. برخی از بانک‌ها ممکن است زیرنظر دانشگاه  باشند و مزایایی مانند تخفیف دانشگاهی و فروشگاهی به شما ارایه دهند.

 

 • مدارک شناسایی و تحصیلی: مطمئن شوید که همه مدارک مهم مورد نیاز برای مهاجرت و زندگی  به عنوان یک دانشجوی بین المللی، مانند اطلاعات بیمه درمانی، کپی ویزای دانشجویی و فرم I-20، پاسپورت، توصیه نامه ها و نمرات آزمون را به همرا دارید.

 

 

مترجم و نویسنده: 

سید رسول میرزایی موسوی

 

منبع:

                            https://shorelight.com/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *