ریجکتی ویزای تحصیلی استرالیا (2023)

ریجکتی ویزای تحصیلی استرالیا (2023)

ریجکتی ویزای تحصیلی استرالیا

دراین مقاله مهم‌ترین دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی استرالیا را ارزیابی می‌کنیم. ویزای دانشجویی استرالیا دارای مجموعه‌ای از شرایط پیچیده است بنابراین برای دریافت مهر تأیید ویزا بر روی پاسپورت باید همه موارد را رعایت کنید. برهمین اساس هفت مورد از مهم‌ترین دلایلی ردشدن ویزای تحصیلی استرالیا را باهم بررسی می‌کنیم.


ریجکتی ویزای تحصیلی استرالیا
ریجکتی ویزای تحصیلی استرالیا

۱. عدم شرایط حقیقی شرکت کننده موقت

Australia’s Genuine Temporary Entrant

از مهم‌ترین دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی استرالیا آماده نکردن، تکمیل نکردن یا نقص در اسناد و مدارک مرتبط با صحت اطلاعات دانشجویان و متقاضیان درخواست ویزای تحصیلی استرالیا است که سنگ بنای نخست پروسه دریافت ویزا محسوب می‌شود.

بنابراین یکی از بزرگترین شرایط ویزای شما، گذراندن GTE است. شرط ورود موقت حقیقی استرالیا (GTE) یک معیار چندگزینه‌ای و کاربردی است. نکته اساسی این است که مطمئن شوید که برنامه ویزای دانشجویی واقعاً برای تحصیل در نظر گرفته شده است، و دانشجوی بین‌المللی اسناد واقعی مرتبط با دوره تحصیلی خودش را ارائه دهد. ( مثلا مدارک تحصیلی جعلی- تمکن مالی جعلی- حساب‌سازی و سایر موارد).*

GTE   از روش‌های موثر دولت استرالیا است تا متقاضیانی ویزای دانشجویی واقعی شناسایی شوند. هدف و شعار این برنامه نیز کاملا شناخته‌شده است.  آیا واقعاً به یادگیری اهمیت می دهید؟ به عنوان یک متقاضی باید اثبات کنید (ارائه مدرک مستند) که در یک سفر واقعی و با انگیزه تحصیل وارد کشور استرالیا خواهید شد.

برای این منظور باید یک بیانیه کتبی به همراه مدارک پشتیبان ضمیمه کنید. اگر بیانیه شما عمومی باشد و شواهد مستندی نداشته باشید، درخواست شما در ارزیابی چندان مناسب نخواهد بود.

عامل دیگری که در GTE مطرح می شود، شرایط شخصی متقاضی است. این بر اساس برخی از الزامات زیر ارزیابی می‌شود:

 • شرایط متقاضی در کشور محل اقامت؛ این شامل دلایل عدم تحصیل در کشور مبدا در صورت وجود دوره مشابه، شرایط اقتصادی، ناآرامی های سیاسی یا مدنی است.
 • شرایط حضور در استرالیا؛ مقطع تحصیلی (ارزیابی سطح دانش متقاضی با دوره انتخاب‌شده برای ادامه تحصیل)  تحصیلات/مدارک قبلی، محل اقامت متقاضی وتمکن مالی.
 • ارزش دوره برای آینده متقاضی؛ مطابقت دوره با سطح تحصیلات متقاضی، حقوق مورد انتظار در کشور مبدا که می تواند با استفاده از مدارک تحصیلی به دست آید.
 • سابقه مهاجرت متقاضی؛ درخواست‌های ویزای گذشته استرالیا یا سایر کشورها (یعنی رد یا لغو ویزای گذشته). چرا برنامه های قبلی شما ناموق بود‌ه‌اند؟

۲. عدم احراز صلاحیت تحصیلی

از دیگر موارد ریجکتی ویزای تحصیلی استرالیا احراز شرایط تحصیلی است. به بیان دیگر برای ادامه تحصیل باید سطوح علمی مورد نیاز را با موفقیت به پایان رسانده باشید.

شرایط ورود به دانشگاه (علاوه بر گواهی مهارت‌های زبان انگلیسی) براساس برنامه تحصیلی، و دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل دارید باید منطبق با سطح علمی شما باشد.

هر دانشگاه قوانین پذیرش متفاوتی دارد. بنابراین، مطمئن شوید که اطلاعات دوره با آخرین نسخه بروز رسانی‌شده در وب سایت دانشگاه را مطالعه کنید.

به طور کلی، شرایط ورود برای سطوح مختلف تحصیلی عبارتند از:

 • زبان انگلیسی: نمره زبان انگلیسی مورد نیاز را کسب کنید.
 • مقطع کارشناسی: دارای مدرک تحصیلی معادل در خارج از کشور با مدرک تحصیلات متوسطه استرالیا. برخی از دوره‌های کارشناسی نیز دارای موضوعات پیش نیاز خاصی هستند.
 • فوق لیسانس: دارای مدرک لیسانس (بامعدل متوسط به بالا). مؤسسه شما ممکن است توانایی تحقیق یا تجربه کاری مرتبط را در نظر بگیرد تا همیشه ارزش امتحان را داشته باشد.
 • گواهی الکترونیکی تأیید ثبت نام (eCoE) برای صحت اطلاعات گواهی (eCoE) خود را پیوست کنید!

۳. عدم رعایت الزامات انگلیسی

از مهم‌ترین دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی استرالیا مدرک زبان انگلیسی بین‌المللی است. باید نتایج آزمون زبان انگلیسی خود را در کنار درخواست ویزای خود ارائه دهید. سطح مهارت زبان انگلیسی مورد نیاز برای درخواست ویزای دانشجویی متفاوت است.

۴ . فقدان تمکن مالی

Department of Immigration and Border Protection (DIBP)

وزارت مهاجرت و محافظت از مرزهای استرالیا اطلاعات مالی همه دانشجویان بین‌المللی را ارزیابی می‌کند. این فرایند برای اثبات مالی و توانایی اقامت دانشجویان بین‌المللی انجام می‌شود. این گزینه نیز در فهرست ریجکتی ویزای تحصیلی استرالیا قرار دارد.

دانشجویان باید مدارک مالی مستند معادل هزینه زندگی سالانه حدود ۲۰۰۰۰ دلار استرالیا را نشان دهند، اما این مبلغ همیشه در معرض تغییر است. چند نمونه از نحوه ارائه شواهدی مبنی بر دسترسی واقعی عبارتند از:

 • شواهدی که نشان می‌دهد شخص یا کسب‌وکار دیگری در حال ارائه وجوه است، از جمله شواهدی مبنی بر رابطه شما، مدارک هویتی شخصی که وجوه مذکور را ارائه می‌کند، یا مدرکی مبنی بر اینکه کسب‌وکار هنوز در حال فعالیت است.
 • اگر به سپرده مالی خودتان وابسته هستید، باید هرگونه حساب مالی یا ارزس (از جمله دستمزد) را توضیح دهید.
 • اگر وام ثالثی برای تامین شهریه و/یا هزینه‌های زندگی خود دارید، باید مدارکی از شرایط و مبلغ کل وام ارائه دهید.
 • باید مدرکی مبنی بر استفاده از وثیقه، شرایط توافق، و توانایی تامین هزینه‌های جاری را نشان دهید. بهترین شواهد دسترسی واقعی، پرداخت کامل است.

شرایط ورود به دانشگاه (علاوه بر گواهی مهارت‌های زبان انگلیسی) براساس برنامه تحصیلی، و

دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل دارید باید منطبق با سطح علمی شما باشد.

 

۵. شرایط بهداشتی،حفظ سلامت دانشجویان خارج از کشور (OSHC)

به عنوان یک متقاضی ویزای تحصیلی، باید برخی از بررسی‌های بهداشتی را انجام دهید این پروسه به چند عامل بستگی دارد، مثلا، میزان خطر ابتلا به سل در کشور شما چقد است؟. به دلایلی دولت استرالیا بیماری سل را چندان مطلوب نمی‌داند.

معاینات پزشکی برای درخواست ویزای موقت مورد نیاز است، بنابراین قبل از ارسال درخواست ویزای دانشجویی، باید معاینات بهداشتی مورد نیاز وزارت بهداشت را بررسی کنید.

همچنین، متقاضیان ویزای دانشجویی باید دارای پوشش سلامت دانشجویی خارج از کشور (OSHC) باشند. این بیمه درمانی باید شرایط و مدت اقامت شما را پوشش دهد. اگر OSHC ندارید، فقط در معرض خطر سلامتی نیستید! خطر رد شدن ویزای شما نیز وجود دارد.

 • نام ارائه دهنده بیمه خود، تاریخ شروع و پایان بیمه نامه و شرایط و ضوابط بیمه نامه خود را مستند کنید.
 • برای متقاضیان زیر ۱۸ سال، چند نکته وجود دارد. ارائه دهنده خدمات بهداشتی شما مسئول صدور نامه تاییدیه اقامت و رفاه مناسب (CAAW) برای شما خواهد بود. این مستند را باید به درخواست تحصیلی خودتان پیوست کنید.

 

۶. اشتباهات گذشته

مقامات استرالیایی قادر خواهند بود به اطلاعات و درخواست‌های ویزای گذشته شما دسترسی پیدا کنند. بنابراین، اگر سابقه مهاجرت مبهم یا برنامه‌های ناموفق دارید، احتمال رد شدن ویزا وجود دارد. این ارزیابی بدین دلیل است که شما الزامات DIBP  را برآورده کنید.

سابقه جنایی و سوپیشینه از مواردی است که باعث ریجکتی ویزای تحصیلی استرالیا می‌شود. ممکن است از شما خواسته شود برای هر کشوری که بیش از ۱۲ ماه در ۱۰ سال گذشته (از ۱۶ سالگی) در آن زندگی کرده اید، گواهی پلیس ارائه دهید.

۷. اسناد نادرست یا ناقص

نقص یا فقدان مدارک ناآگاهانه موجب ریجکتی ویزای تحصیلی استرالیا می‌شود.

مطمئن شوید که اشتباهات خود را تصحیح کرده‌اید. مهم‌ترین موارد اصلاحی در فهرست درخواست ویزای تحصیلی عبارتند از:

 • مدارک شناسایی (پاسپورت).
 • صفحه هویت پاسپورت و هر صفحه ای که دارای برچسب ویزا و مهر مهاجرت برای هر کشوری است.
 • کارت شناسایی ملی.
 • رزومه تحصیلی تایید شده
 • گواهی الکترونیکی معتبر ثبت نام (CoE) برای دوره های در حال انجام
 • بیانیه‌ای برای جلب رضایت تصمیم‌گیرنده (افسر اداره مهاجرت) مبنی بر اینکه شما قصد واقعی برای اقامت در استرالیا دارید، شرایط شما در کشور مبدا، شرایط اقامت در استرالیا، اهمیت دوره تحصیلی برای آینده شما، و جزئیات هر سفر قبلی به استرالیا.
 • مدارک (اسکن و آپلود اسناد اصلی رنگی) مدارک تحصیلی و رونوشت‌های مرتبط از هر دوره تکمیل شده
 • مدارک بورسیه تحصیلی که برای تحصیل شما در استرالیا اعطا شده است.
 • پوشش معتبر سلامت دانشجویی خارج از کشور (OSHC) برای مدت زمان پیشنهادی ویزای دانشجویی.
 • اگر زیر ۱۸ سال هستید: رضایت‌نامه والدین، امضا شده و به همراه شاهد.
 • تأییدیه محل اقامت (CAAW)، مرتبط با CoE .
 • یک تعهد مالی امضا شده از طرف فرد(های) ارائه دهنده وجوه، که رابطه بین شما و حامی مالی(ها) را مشخص می کند، از جمله: شواهد مالی و دسترسی واقعی به وجوه یا شواهد درآمد سالانه.
 • گواهی آزمون زبان انگلیسی که کمتر از ۲ سال قبل از تاریخ ارائه درخواست گرفته شده است.

 

نویسنده:

سید رسول میرزایی موسوی

 

منبع:

https://yugo.com/en-gb/7-reasons-student-visas-are-rejected-in-australia-180012

https://collegedunia.com/australia/article/australian-student-visa-rejection-and-appeal-reasons-appeal-to-att-requirements-decision

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *