مشاغل تقاضاشده برای مهاجران کانادا 2023

 مشاغل تقاضاشده برای مهاجران کانادا 2023

 مشاغل تقاضاشده برای مهاجران کانادا 2023

در این مقاله مشاغل تقاضاشده برای مهاجران کانادا در سال ۲۰۲۳ را ارزیابی خواهیم کرد. هنگام برنامه ریزی برای مهاجرت به یک کشور جدید، اولین چیزی که باید در مورد آن بدانید بازار کار آن کشور است. جست و جو برای یافتن مشاغل تقاضاشده برای مهاجران کانادا و مرتبط با رشته تحصیلی نیمی از مسیر مهاجرت با ویزای کاری را امکان پذیر خواهد کرد.

بنابراین، بسیار مهم است که درباره مشاغل مورد تقاضایی که هرساله از سوی سفارت کانادا و یا سایر سازمان ها اعلام می شوند به نحوی اشراف کامل داشته باشید. در این مقاله ۱۰ مورد از مشاغل تقاضاشده برای مهاجران کانادا در سال ۲۰۲۳ را بررسی می کنیم.

 • نماینده فروش
 • حسابدار
 • مدیر پروژه مهندسی
 • تحلیلگر کسب و کار
 • مدیر پروژه فناوری اطلاعات
 • مهندس نرم افزار
 • کارشناس استخدام
 • مدیر حسابداری
 • پرستار
 • رانندگان کامیون

 

مشاغل تقاضاشده برای مهاجران کانادا ۲۰۱۳
مشاغل تقاضاشده برای مهاجران کانادا ۲۰۱۳

۱. نماینده فروش

یکی از مشاغل تقاضاشده برای مهاجران کانادا نماینده فروش است. برای کار در این حرفه باید مهارت های ارتباطی مناسبی داشته باشید. با تقاضای زیاد برای نمایندگان فروش، تقریبا ۹۰۰۰ فرصت شغلی برای این حرفه وجود دارد. اگر مشتاقانه منتظر کار در این حرفه هستید، می توانید انتظار یک مقیاس حقوقی بین ۵۲۰۰۰  تا ۶۴۰۰۰ دلار کانادا را داشته باشید.

برخی از دسته بندی های تحت این حرفه بر اساس فهرست NOC (طبقه بندی ملی مشاغل) عبارتند از:

 • ناظر خرده فروشی
 • نمایندگان و کارگزاران بیمه
 • نماینده فروش مالی

 

۲. حسابدار

از دیگر مشاغل تقاضاشده برای مهاجران کانادا حسابدار است. حسابداران نقش ارزشمندی در نگهداری سوابق و دفاتر سازمانی و خصوصی دارند. آنها مطمئن می شوند که هر پنی به حساب می آید و هزینه ها را بررسی می کنند. جالب ترین بخش این حرفه این است که به مبالغ هنگفتی دست خواهید یافت. مدیران سازمانی به کارکنان این حرفه حدود ۶۳۰۰۰  تا ۷۵۰۰۰ دلار کانادا سالانه حقوق پرداخت می کند.

۳. مدیر پروژه مهندسی

مدیر پروژه مهندسی یکی از جذاب ترین مشاغل تقاضاشده برای مهاجران کانادا است که به طور تصاعدی در حال توسعه است. از مدیران پروژه همواره درخواست می شود که ارتباط هماهنگی میان بخش تجارت و توسعه با مدیریت منابع انسانی و مالی برقرار کنند. مدیر پروژه معتبرترین و پردرآمدترین حرفه در کانادا است. کارمندان در این حوزه از حدود ۷۴۰۰۰  تا ۹۲۰۰۰ دلار کانادا در سال حقوق دریافت می کنند.

۴. تحلیلگر کسب و کار

این حرفه در حال رشد تقاضای خود را افزایش داده و به یکی از حساس ترین مشاغل تقاضاشده برای مهاجران کانادا تبدیل شده است. تحلیلگر کسب و کار مستلزم مطالعه تجارت و بازار است. سپس باید آنالیز کنید و آمار و استراتژی هایی برای کسب و کار ارائه دهید. کارمندان در این شغل حساس از۷۳۰۰۰  تا ۸۷۰۰۰ دلار کانادا سالانه حقوق دریافت می کنند.

۵. مدیر پروژه فناوری اطلاعات

این حوزه در صنعت با نوآوری فناوری هدایت می شود. اگر تجربه فعالیت و تحصیل در حوزه فناوری دارید و تصور می کنید که می توانید تغییراتی را در آن ایجاد کنید، این شغل متعلق به شما است. مدیر پروژه از مشاغل تقاضاشده برای مهاجران کانادا محسوب می شود. این موقعیت مستلزم این است که در جایگاه سرپرست یک تیم اهداف سازمانی را مدیریت کنید و پروژه ها را در زمان مقرر به اتمام برسانید. کارمندان این شغل حدود ۹۰۰۰۰  تا ۱۱۰۰۰۰ دلار کانادا در سال حقوق دریافت خواهند کرد.

۶. مهندس نرم افزار

اگر در انواع زبان های برنامه نویسی مهارت دارید، این حرفه برای شما مناسب است. مسئولیت شما در جایگاه متخصص  نرم افزار و کدنویسی برنامه های کاربردی برای ارتقای کیفیت فناوری بسیار حساس است. این شغل استرس زا درفهرست مشاغل تقاضاشده برای مهاجران کانادا قرارگرفته است. اما حدود ۸۳۰۰۰  تا ۹۹۰۰۰ دلار کانادا  دستمزد سالانه قابل توجهی دارد.

۷. کارشناس استخدام

متخصصان استخدام شرایطی برای استخدام کاندیداهای شایسته یک سازمان فراهم می آورند. یک متخصص استخدام می تواند با انتخاب درست کارمندان پس از ارزیابی مهارت های آنها، شرکت را به ارتقا برساند. کارشناس استخدام در فهرست مشاغل تقاضاشده برای مهاجران کانادا اهمیت ویژه ای دارد. این حرفه حدود ۵۹۰۰۰ تا ۷۱۰۰۰ دلار کانادا دستمزد سالانه به کارکنانش پرداخت می کند.

۸. مدیر حسابداری

توسعه یک سازمان به مدیریت صحیح سرمایه های شرکت بستگی دارد. مدیریت حساب های شرکت برای سرمایه گذاری های آتی آن ضروری است. مدیر حسابداری از جمله مشاغل تقاضاشده برای مهاجران کانادا است. کارفرمایان  بین ۷۵۰۰۰ تا ۹۲۰۰۰ دلار کانادا به کارمندانشان سالانه حقوق پرداخت می کنند.

۹. پرستار

یکی از پرطرفدارترین مشاغل تقاضاشده برای مهاجران کانادا شغل پرستاری است. کانادا سیستم مراقبت بهداشتی و خدمات مراقبت سالمندان بسیار خوبی دارد. همه اینها به تعداد زیادی پرستار نیاز دارد. یک پرستار به طور متوسط حدود ۳۶ دلار کانادا در هر ساعت حقوق می گیرد و حتی به برخی از پرستاران براساس وظیفه ای که دارند ۴۱ دلار کانادا در ساعت دستمزد پرداخت می شود.

مشاغل تقاضاشده برای مهاجران کانادا
مشاغل تقاضاشده برای مهاجران کانادا

 

۱۰. رانندگان کامیون

آخرین عنوان در فهرست مشاغل تقاضاشده برای مهاجران کانادا رانندگان کامیون هستند. رانندگی با کامیون یکی از معروف ترین زمینه های کاری در کانادا است. جاده های طولانی و مناظر زیبا آن را به یکی از پرطرفدارترین حرفه ها تبدیل کرده است. اگرچه این شغل به نظر سرگرم کننده است، اما به مهارت های رانندگی در سطحوح بالایی نیاز دارد. رانندگان کامیون در هر ساعت ۳۱ دلار کانادا حقوق دریافت می کنند.

 

این ۱۰ شغل پرتقاضا و تقاضاشده برای مهاجران کانادا است که در سال ۲۰۲۳ از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. اگر حرفه یا مهارت های خود را در لیست بالا مشاهده نمی کنید، قطعا نیاید نگران شوید زیرا، بیش از ۳۰۰۰ حرفه در کانادا وجود دارد که بسیاری از آنها مهاجران را دعوت به کار می کنند. اگر می خواهید با ویزای کاری به کانادا مهاجرت کنید، حتما با یک متخصص مهاجرت مشورت کنید.

 

برای اطلاعات بیشتر به سایر مطالب سایت رزومه آنلاین مراجعه فرمایید.

برترین مشاغل آینده جهان 2025

 

 

نویسنده و مترجم

سید رسول میرزایی موسوی

 

منبع:   

       https://cosmosimmigration.com/
https://www.canada.ca/en/services/immigration-citizenship.html

۱۵ شغل مورد نیاز کانادا 2023

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *