پذیرش امریکا یا اروپا 2023

پذیرش امریکا یا اروپا 2023

پذیرش امریکا یا اروپا ۲۰۲۳

در این مقاله مهم ترین مزیت های تحصیل و پذیرش امریکا یا اروپا را ارزیابی می کنیم. اهمیت این انتخاب به دلیل فرصت های ویژه ای است که دانشجویان بین المللی به دلیل توانمندی های شخصی در پروسه پذیرش تحصیلی دارند.

پذیرش امریکا یا اروپا
پذیرش امریکا یا اروپا

دانشگاه ها

پذیرش امریکا یا اروپا  براساس چه معیارهایی انجام می شود و چرا برخی از دانشجویان بین المللی امریکا و اروپا را برای ادامه تحصیل برمی گزینند؟

 

نکات طلایی پذیرش و تفاوت پذیرش امریکا یا اروپا

 • واحدهای دانشگاهی و پیش نیازهای بیشتری برای ورود به دانشگاه های امریکایی لازم است.
 • روند پذیرش تحصیلی در اروپا ساده تر است و به اسناد کمتری نیاز دارد.
 • میزان شهریه دانشگاه های امریکایی بسیار بالا است.
 • در اروپا به ویژه در آلمان- فرانسه- ایتالیا اگر تسلط کافی به زبان کشور مقصد داشته باشید شهریه ها رایگان هستند و تنوع شهریه ها بسیار است.
 • تعامل دوسویه استاد و دانشجو در امریکا وجود دارد.
 • قانون جدید Blacked Account یا تمکن مالی ثابت یکساله ۱۲هزار یورویی اروپا برای دانشجویان بسیار چالش برانگیز است.
 • آغاز دانشگاه ها معمولا از ترم پاییز (سپتامبر) و زمستان (ژانویه) است.
 • در امریکا ددلاین‌ها در ماه دسامبر سال قبل و یا ژانویه همان سال است. ترم پاییز از ماه سپتامبر شروع شده و تا دسامبر ادامه دارد.
 • پذیرش تحصیلی در اروپا در ماه سپتامبر و اکتبر شروع می شود و اوایل ژانویه تا اواخر مارچ تعیین خواهند شد.
 • ددلاین دانشگاه های نروژ و ایتالیا از ماه نوامبر شروع می‌شوند.
 • ۳ ماه قبل از ددلاین‌ دانشگاه ها ( از سپتامبر) با اساتید دوره تحصیلات تکمیلی مکاتبه کنید تا درصد پذیرش تان افزایش یابد.

 

دوره تحصیل

مهم ترین تفاوت پذیرش امریکا یا اروپا در مدت برنامه آموزش عالی است. درواقع، برنامه های دانشگاهی در ایالات متحده چهار سال طول می کشد در حالی که اکثر برنامه های کارشناسی در اروپا سه سال است. بنابراین، طبق برنامه ای که از قبل برای مدت اقامت یا تبدیل ویزای تحصیلی به کاری خودتان در اروپا یا امریکا طراحی کرده اید بهترین گزینه را باید انتخاب کنید.

کلاس های آموزش عمومی

 • از ویژگی های متمایزکننده پذیرش امریکا یا اروپا محتوای آموزشی برنامه ها و دوره های تحصیلی است. در اکثر برنامه های ایالات متحده، صرف نظر از رشته مورد نظر، باید در دروس انتخابی یا آموزش عمومی شرکت کنید. شرکت در این کلاس ها تفکر انتقادی دانشجویان را به شکل گسترده ای تقویت می کند و بر مهارت سبک های نوشتاری نیز می افزاید. این تکنیک به دانشجویان بین المللی کمک می کند تا در معرض موضوع های مختلفی قرار گیرند و با دانشجویان دیگر رقابت کنند.
 • این در حالی است که در دانشگاه های اروپایی مدت کلاس های آموزش عمومی کمتر است. مسئولان دانشگاه های اروپایی انتظار دارند که شما این مهارت ها را در دبیرستان آموخته باشید و اطلاعات مرتبط با رشته تحصیلی تان را درک کنید.

فرصت تصمیم گیری

 • فرصت تصمیم گیری برای علاقه مندان به ادامه تحصیل در کالج برای پذیرش امریکا یا اروپا متفاوت است. در امریکا معمولاً دانشجویان تا سال دوم رشته خود را اعلام نمی کنند. فرصت بهره مندی از همه برنامه های عمومی و تصمیم نهایی برای انتخاب رشته این امکان را به دانشجویان می دهد تا با کسب تجربه لازم بهترین گزینه را انتخاب کنند و یا تغییر رشته دهند.
 • اما در دانشگاه‌های اروپایی، دانشجویان معمولاً می‌دانند که به چه حرفه ای و رشته ای علاقه مند هستند. درک این موضوع همیشه اروپایی ها را یک قدم جلوتر از همتایان امریکایی در انتخاب مسیر تحصیلی و دانشگاهی قرار می دهد.

محیط های ورزشی دانشگاه

 • از جمله تفاوت های بسیار مهم پذیرش امریکا یا اروپا باشگاه ها، تیم ها و فعالیت های فوق برنامه دانشجویان است. برای بسیاری از مدارس دولتی در ایالات متحده، تیم های ورزشی بخش بزرگی از فرهنگ کالج اند که معمولا استادیوم های ورزشی در بیرون از محوطه دانشگاه و خارج از شهر مستقر هستند.
 • اما در مورد دانشگاه های اروپایی، پردیس ها معمولا در مرکز شهر قرار دارند. این به این معنی است که دانشجویان در مقایسه با زندگی دانشگاهی بیشتر با زندگی شهری ادغام می‌شوند. بنابراین، اگر شما فردی هستید که تمایل دارید از تجربه های زندگی واقعی در مرکز شهرهای اروپایی بهره مند شوید دیگر دانشگاه های امریکایی جایگاه مناسبی برای شما نخواهند بود.

آیا دانشگاه های امریکا با دانشگاه های اروپایی یکی هستند؟

امریکا بیشترین تعداد دانشگاه های برتر را در بین هر کشوری دارد. بنابراین پذیرش امریکا یا اروپا در بخش آکادمیک متفاوت است. بر اساس رتبه بندی تایمز، ایالات متحده دارای ۳۷ دانشگاه از ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان است. در مقایسه، اروپا فقط ۳۳ دانشگاه برتر دارد.

از نظر آکادمیک:
 • سیستم کالج آمریکایی فراگیرتر است. یک کالج برای همه افراد بدون توجه به سطح علمی دانش آموزان و دانشجویان وجود دارد. سیستم کالج آمریکایی برای ارائه آموزش دانشجویانی است که قصد دارند تا با تطبیق دروس و برنامه های آموزشی بورسیه تحصیلی دریافت کنند.
 • دانشگاه های اروپایی به دنبال پذیرش نخبگان هستند و ظرفیت کمی برای کاندیداهای آموزش عالی با نمرات سطح متوسط و پایین دارند.
  کالج های آمریکایی از دانشجویان خود می خواهند که طیف وسیع تری از برنامه های آموزشی را برای تکمیل مدرک خود بگذرانند. این تلاش برای کمک به ایجاد یک دانشجوی (بهتر) برای زندگی است. این کلاس ها شامل ریاضی، انگلیسی و علوم اجتماعی است. در اروپا، مدرک دانشگاهی فقط بر یک برنامه آموزشی خاص متمرکز است، به عنوان مثال، مدرک کارشناسی علوم سیاسی صرفاً بر موضوع سیاست طراحی شده است.

 

زندگی دانشجویی:

پردیس کالج و دانشگاه یکی از تفاوت های اصلی پذیرش امریکا یا اروپا است. در اکثر کالج‌های ایالات متحده، همه موارد مورد نیاز یک دانشجو از جمله محل اقامت، تغذیه و امکانات ورزشی در دسترس خواهند بود. اما در اروپا محل اقامت و با ویژگی های دیگر کمی متفاوت تر و یا خارج از محوطه دانشگاه است.

 

مترجم:

سید رسول میرزایی موسوی

 

منبع:

Are American Universities the same as European Universities?

https://www.studyabroadfoundation.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *