۱۵ شغل مورد نیاز کانادا 2023

۱۵ شغل مورد نیاز کانادا 2023

۱۵ شغل مورد نیاز کانادا 2023

در این مقاله ۱۵ شغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۲۳ را معرفی می کنیم. این فهرست توسط یکی از سایت های معتبر کانادا در زمینه کاریابی در نخسنین ماه از سال جدید میلادی منتشر شده است.

شغل مورد نیاز کانادا
شغل مورد نیاز کانادا

 

۱. برنامه نویس و توسعه دهنده:      (۶۸۰۰۰  تا ۱۵۵۰۰۰ دلار)
۲. مدیر منابع انسانی:          ۷۵۰۰۰  تا ۱۵۶۰۰۰ دلار
۳. مهندس مکانیک:            (۶۶۰۰۰  تا ۱۳۱۰۰۰ دلار)
۴. جوشکار:               ۴۰۰۰۰ تا ۷۴۰۰۰ دلار
۵. تکنسین حسابداری / حسابدار:      (۶۱۰۰۰  تا ۱۱۴۰۰۰ دلار)
۶. پرستار:               ۶۸۰۰۰  تا ۹۴۰۰۰ دلار
۷. کارگر انبار:             (۱۷ تا ۲۹ دلار در ساعت)
۸. نماینده خدمات مشتری:         ۴۳۰۰۰ تا ۷۴۰۰۰ دلار
۹. راننده:               (۴۲۰۰۰ تا ۶۵۰۰۰ دلار)
۱۰. همکار فروش:             ۴۶۰۰۰ تا ۸۴۰۰۰ دلار
۱۱. دستیار اداری:            (۴۷۰۰۰ تا ۹۹۰۰۰ دلار)
۱۲. تحلیلگر تجاری:           ۶۲۰۰۰ تا ۱۴۲۰۰۰ دلار
۱۳. ناظر تولید:             (۵۳۰۰۰  تا ۱۱۴۰۰۰ دلار)
۱۴. هماهنگ کننده بازاریابی دیجیتال:   ۶۲۰۰۰  تا ۱۲۲۰۰۰ دلار
۱۵. مدیر پروژه ساختمانی:        (۶۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰ دلار)

 

گزارش شرکت رندستاد درباره مشاغل مورد نیاز کانادا ۲۰۲۳

شرکت رندستاد شرکت چند ملیتی و هلندی کاریابی و مشاور نیروی انسانی است که دفتر مرکزی آن در شهر دیمن، هلند قرار دارد و به تازگی اطلاعات جدیدی درباره وضعیت شغلی و نیروی کار مورد نیاز در شعبه کانادا منتشر کرده است که ۱۵ شغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۲۳ نیز بخشی از این گزارش هستند.

نیک مونتسانو، معاون اجرایی ایالت مرکزی کانادا در شرکت کاریابی رندستاد در مصاحبه ای اختصاصی در ماه ژانویه ۲۰۲۳ اظهار کرد:علیرغم رکود اقتصادی، کارفرمایان هنوز در حال استخدام هستند، که نشان دهنده این است که فرصت های شغلی متنوعی برای کارجویان هر حرفه در موقعیت ها و صنایع مختلف وجود دارد. بیشترین تقاضاهای شغلی در کانادا و در سال ۲۰۲۳ شامل بخش های فناوری، مراقبت های بهداشتی و خدمات حرفه ای هستند، وی در ادامه بیان کرد با بازنشستگی نسل بومی در کانادا، کارفرمایان کانادایی شکاف بزرگی را برای مشاغل ماهر و موقعیت‌های مورد نظر مشاهده خواهند کرد.

قابل ذکر است که دولت کانادا تجارت الکترونیک را در سال ۲۰۲۲ پذیرفته است، که پیش بینی می شود فعالیت در این حوزه تا سال ۲۰۲۳ ادامه داشته باشد و به طور قابل توجهی بر مشاغل پرطرفدار تأثیر بگذارد. از این رو شرکت ها به دنبال هماهنگ کننده های بازاریابی دیجیتال، نمایندگان خدمات مشتری و تحلیلگران تجاری هستند تا به آنها کمک کنند تا یک استراتژی دیجیتالی ویژه را انجام دهند.

 

۱۵ شغل مورد نیاز کانادا ۲۰۲۳
۱۵ شغل مورد نیاز کانادا ۲۰۲۳

۱۵ شغل برتر رندستاد کانادا برای سال ۲۰۲۳ 

مهم ترین مشاغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۲۳ و براساس فهرست شرکت رندستاد شعبه ویژه کانادا به شرح زیر اعلام شده اند:

۱. برنامه نویس و توسعه دهنده

نخستین شغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۲۳ برنامه نویس و توسعه دهنده است. بسیاری از پروژه‌های دیجیتال برای کسب‌وکارهای جدید به استخدام استعدادهای فناوری نیاز دارند. علاوه براین توسعه‌دهندگان اکنون در سازمان‌های مختلف، از کسب‌وکارهای کوچک و متوسط گرفته تا شرکت‌ها و دولت‌های بزرگ، فعالیت می کنند. محدوده حقوق در این مشاغل ۶۸ تا ۱۵۵ هزار دلار کانادا سالیانه بر اساس سطح موقعیت تعیین شده است.

۲. مدیریت منابع انسانی

در دنیای پس از همه‌گیری کرونا، کسب‌وکارها با چالش‌های زیادی مانند محدودیت‌های بودجه، شکاف‌های مهارتی در حال ظهور و تغییر انتظارات کارگران و کارفرمایان مواجه هستند. مدیریت منابع انسانی دومین شغل مورد نیاز کانادا تعیین شده است. مدیران منابع انسانی به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا با این چالش‌ها روبرو شوند و شیوه‌های جدید محل کار را که شامل گزینه‌های کار از راه دور و ترکیبی است، به نحو مناسبی اتخاذ کنند. محدوده حقوق در این شغل ۷۵  تا ۱۵۶ هزار دلار کانادا سالیانه براساس سطح موقعیت مشخص شده است.

۳. مهندس مکانیک

با توسعه روزافزون بخش انرژی های تجدید پذیر، تقاضای قابل توجهی برای استعدادهایی با این مهارت ها وجود دارد، در تمام صنایع STEM از جمله هوافضا، خودروسازی، تولید و زیست پزشکی نیز به استخدام کارمندان حرفه ای نیاز داریم.  مهندسی مکانیک سومین شغل مورد نیاز کانادا است و محدوده حقوق در این شغل ۶۶ هزار تا ۱۳۱ هزار دلار کانادا سالیانه بر اساس سطح موقعیت پیش بینی شده است.

۴. جوشکار

جوشکاری چهارمین شغل مورد نیاز کانادا است. جوشکارهای ماهر در سراسر کانادا استخدام می شوند. زیرا نیروی کار بومی کانادایی در حال بازنشستگی است. از دهه ۱۹۷۰، دبیرستان ها و هنرستان ها مشاغل ماهر را به عنوان نیروی کار تحصصی و فنی تشویق نکردند، و در نتیجه دهه ها کمبود جوانان ماهر در این بخش ایجاد شد. محدوده حقوق در این شغل ۴۰ تا ۷۴ هزار دلار کانادا سالیانه بر اساس سطح موقعیت برآورد شده است.

۵. تکنسین حسابداری / حسابدار

تکنسین حسابداری پنجمین شغل مورد نیاز کانادا است. با وجود هجوم کارگران جدید در بخش حسابداری، همچنان به نیروی کار ماهر در این حوزه نیازمندیم. حسابداری به قدری مورد تقاضا است که بخشی از سیستم اکسپرس اینتری مهاجرت به کانادا را به خود اختصاص داده است. محدوده حقوق در این شغل ۶۱ تا ۱۱۴ هزار دلار کانادا سالیانه بر اساس سطح موقعیت پیش بینی شده است.

۶. پرستار

پرستاران هر ساله در فهرست مشاغل مورد تقاضای مراقبت های بهداشتی قرار می گیرند، زیرا کمبود شدید پرستار وجود دارد. پرستاری در جایگاه ششمین شغل مورد نیاز کانادا قرار گرفته است. محدوده حقوق در این شغل ۶۸ تا ۹۴ هزار دلار کانادا سالانه بر اساس سطح موقعیت تعیین شده است.

۷. کارگر انبار

تقاضا برای کالا و حمل و نقل بسیار افزایش یافته است این بدان معنی است که دیگر تقاضا برای استعداد در سراسر زنجیره تامین وجود دارد، که مهمترین چالش آن کارگران انبار هستند. کارگر انبار در هفتمین ردیف شغل مورد نیاز کانادا قرار دارند. با تقاضای بالا، فرصت های شغلی بسیاری هم برای کارگران ماهر و هم برای کارگران غیر ماهر در دسترس است. محدوده حقوق در این شغل ۱۷ تا ۲۹ دلار کانادا در ساعت بر اساس سطح موقعیت تعیین شده است.

۸. نماینده خدمات مشتریان

امروزه متخصصان خدمات مشتری باید بتوانند دورکاری انجام دهند. نماینده خدمات مشتریان در جایگاه هشتم شغل مورد نیاز کانادا قرار دارد. این کارمندان باید به اندازه کافی از فناوری آگاه باشند تا از پلتفرم‌های نرم‌افزار شرکت (شامل سیستم‌های ارتباطی و CRM) استفاده کنند. همچنین باید انعطاف‌پذیر باشند تا تجربه‌ای شخصی‌سازی شده برای هر مشتری فراهم کنند. محدوده حقوق در این شغل ۴۳ تا ۷۴ هزار دلار کانادا بر اساس سطح موقعیت ارزیابی شده است.

۹. راننده

کمبود نیروی کار کامیون داران و رانندگان یک مشکل پیچیده است. با این حال، به ویژه با افزایش خرید آنلاین در کانادا و چالش های زنجیره تامین فعلی، نیاز اساسی برای تکمیل کردن موقعیت محرک های تجاری وجود دارد. راننده نهمین شغل مورد نیاز کانادا است. محدوده حقوق در این شغل ۴۲ تا ۶۵ هزار دلار کانادا بر اساس سطح موقعیت تعییم شده است.

۱۰. همکار فروش

یک همکار فروش خوب می تواند یک تجارت را موفق کند. همکار فروش رتبه دهم شغل مورد نیاز کانادا را به خود اختصاص داده است. در هنگام کرونا که بسیاری از مکان‌های خرده‌ فروشی و فروشگاه ها بسته بودند، بسیاری از همکاران سابق مشاغل جدیدی پیدا کردند و اکنون فروشگاه‌ها با افزایش جدید تقاضا مجدد راه‌اندازی شده‌اند. محدوده حقوق در این شغل ۴۶ تا ۸۴ هزار دلار کانادا سالانه بر اساس سطح موقعیت تعیین شده است.

۱۱. معاون اداری

موقعیت ها و مشاغل اداری طی چندین سال گذشته شاهد تغییرهای زیادی بوده است که منجر به تقاضای زیادی در این حوزه شده است. معاون اداری در جایگاه یازدهم شغل مورد نیاز کانادا قرار دارد و محدوده حقوق آن ۴۷ تا ۹۹ هزار دلار کانادا سالانه بر اساس سطح موقعیت تعیین شده است.

۱۲. تحلیلگر کسب و کار

همراه با بسیاری از سازمان ها که برای اطلاع رسانی مهم ترین استراتژی های توسعه خود به داده های بزرگ متکی هستند، دیجیتالی شدن دفاتر و شرکت ها نیز به طور قابل توجهی به این نیاز کمک کرده است. تحلیلگر کسب و کار رتبه دوازدهم شغل مورد نیاز کانادا را به خود اختصاص داده است. محدوده حقوق این شغل از ۶۲  تا ۱۴۲ هزار دلار کانادا سالانه بر اساس سطح موقعیت تعیین شده است.

۱۳. سرپرست تولید

با افزایش شدید تقاضا برای تحویل آنلاین، کاهش چرخه تحویل محصولات، بازار رقابتی جدیدی به وجود آمده است و جای تعجب نیست که چرا به سرپرستان و ناظران تولید گرایش بیشتری برای احراز این شغل به وجود آمده است. سرپرست تولید در جایگاه سیزدهم شغل مورد نیاز کانادا قرار دارد. محدوده حقوق در این شغل ۵۳ تا ۱۱۴ هزار دلار کانادا سالانه و  بر اساس سطح موقعیت تعیین شده است.

۱۴. هماهنگ کننده دیجیتال مارکتینگ

هماهنگ کننده های دیجیتال مارکتینگ دیگر تنها در آژانس های بازاریابی فعالیت نمی کنند. با ظهور تجارت الکترونیک، تقریباً هر شرکتی اکنون به یک هماهنگ کننده بازاریابی دیجیتال در تیم خود برای کمک به پروژه های مهم نیاز دارد. محدوده حقوق در این شغل ۶۲ هزار تا ۱۲۲ هزار دلار کانادا سالانه  بر اساس سطح موقعیت تعیین شده است. هماهنگ کننده دیجیتال مارکتینگ در جایگاه چهاردهم شغل مورد نیاز کانادا قرار دارد.

۱۵. مدیر پروژه ساختمانی

مدیران پروژه های ساختمانی برای بخش ساخت و ساز به منظور تسهیل و افزایش رونق مسکن نقشی تاثیرگذار دارند. مدیر پروژه ساختمانی در جایگاه آخر و پانزدهم شغل مورد نیاز کانادا قرار دارد. محدوده حقوق در این شغل ۶۱ تا ۱۵۰ هزار دلار کانادا سالانه بر اساس سطح موقعیت ارزیابی شده است.

 

نویسینده و مترجم:

سید رسول میرزایی موسوی

 

منبع:

https://www.randstad.ca/best-jobs/top-15-jobs/
https://www.ctvnews.ca/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *