اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا (4 مدل )

اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا (4 مدل )

اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا
اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا

اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا

در این مقاله نحوه اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا را بررسی خواهیم کرد. به طور کلی هر یک از دانشجویان بین المللی با توجه به شرایط اقتصادی و برنامه آموزشی ۴ انتخاب برای محل اسکان خود دارند که در ادامه هر یک را توضیح می دهیم.

 • خوابگاه ها و منازل شهری
 • آپارتمان یا کاندومینیوم مشترک خارج از دانشگاه
 • خانواده میزبان / اقامت در منزل مشترک
 • اجاره آپارتمان مبله یا غیر مبله

 

۱.  خوابگاه ها و منازل شهری ( Dormitoriy)

اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا بر اساس سیاست های هر دانشگاه و اولویت های هر متقاضی تحصیل در کشور کانادا قبل از مهاجرت و طبق برنامه انجام می شود. برخی از دانشگاه ها محل اقامت دانشجویان را در پردیس خود یا نزدیک ترین مناطق محوطه دانشگاه ارائه می دهند. خوابگاه‌ها معمولاً ساختمان‌های بزرگ‌ترو مخصوص دانشجویان طراحی شده اند. خوابگاه ها دارای قسمت های مشترک برای ورزش و سرگرمی، آشپزخانه مشترک، کتابخانه، و همچنین حمام و سالن غذاخوری هستند.هر یک از اتاق های خوابگاه های دانشجویی ۲ تا ۴ نفر ظرفیت دارند  و تحت نظارت رئیس دانشگاه مدیریت می شوند. بیشترین طرفداران خوابگاه ها را دانشجویان سال اول کالج و دانشگاه تشکیل می دهند.

 Manitoba University Housing
Manitoba University Housing

 

این در حالی است که منازل شهری مجزا هستند و معمولاً سه تا شش دانشجو را در خود جای می‌دهند. خانه های شهری معمولا شامل سه تا شش اتاق خواب با اتاق های تک نفره (بدون هم اتاقی) و یک طبقه اصلی شامل آشپزخانه و اتاق پذیرایی هستند. این سبک اقامت معمولا برای دانشجویان سال دوم تا چهارم دانشگاه و دانشجویان تحصیلات تکمیلی رزرو می شود.

در هر دو مورد، سبک زندگی و اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا رستوران ها و فروشگاه های زنجیره ای به همراه نقشه هر شهر و ایالت برای تسهیل در دسترسی و ارایه خدمات مناسب در نظر گرفته شده است. در منازل شهریه هزینه اینترنت و برخی قبوض مشترک هستند.

اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا
اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا

 

۲. آپارتمان یا کاندومینیوم مشترک خارج از دانشگاه (Condominium)

یکی دیگر از گزینه های اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا اجاره آپارتمان های مشترک خارج از دانشگاه است که به صورت، یک اتاق یک نفره، یک فضای نشیمن با یک یا چند هم اتاقی دیگر را برای دانشجویان فراهم می کند. مانند اغلب منازل شهری آشپزخانه، سرویس و حمام، غذاخوری و اتاق نشیمن مشترک دارند. یک آپارتمان دو طبقه ۳ خوابه که در طبقه اول مالک و در طبقه دوم هر اتاق توسط یک دانشجو با شهریه ماهانه متوسط ۵۰۰ دلار کانادا رزرو می شود.

مهم: همه مدارس در کانادا نمی توانند در یافتن مسکن خارج از دانشگاه به شما کمک کنند. در این موارد، مدارس ممکن است شما را به یک یا چند آژانس مسکن ارجاع دهند یا از شما انتظار داشته باشند.هزینه های اجاره مسکن خارج از دانشگاه به ویژه در شهرهای بزرگتر ونکوور، تورنتو و مونترال به طور چشمگیری متفاوت است.

 

۳. خانواده میزبان / اقامت در خانه (هوم استی Homestay)

اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا گزینه های مختلفی دارد که مناسب ترین و امن ترین مورد برای دختران زندگی با یک خانواده میزبان یا هوم استی است که می تواند با شروع زندگی جدید در کانادا، احساس  امنیت را برای شما ایجاد کند. خانواده های میزبان معمولاً یک اتاق خصوصی و تک نفره ارائه می دهند. مهم ترین مزیت اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا سرو یک تا سه وعده غذایی در روز توسط مالک خانه و ارایه خدمات اینترنت است.

یک خانواده میزبان همچنین می‌تواند با اطلاعات کامل پرسش های یک مهاجر تحصیلی درباره فرهنگ و آداب و رسوم کانادا را در کمال آرامش پاسخ دهد. محل اقامت مشترک فقط ممکن است شامل هزینه اتاق (بدون وعده های غذایی) باشد. دانشجویانی که در هوم استی ها زندگی می کنند باید روزانه حدود ۳۰ تا ۵۰ دقیقه برای رفت و آمد با اتوبوس یا مترو در نظر بگیرند که در کانادا کاملا عادی است.

 

اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا
اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا
۴. اجاره آپارتمان مبله یا غیر مبله (Furnished or unfernished)

یکی دیگر از روش های اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا برای یافتن اجاره آپارتمان مبله موقت قبل از ورود جست و جو در وب سایت هایی مانند Airbnb و Kijiji است. این آپارتمان ها معمولا مبله و اجاره خصوصی هستند. حتماً شرایط درج شده در وب سایت ها را به دقت مطالعه کنید هر و دیدگاه سایر مهمانانی که قبلاً در آنجا اقامت داشته‌اند را بررسی کنید.اجاره یک آپارتمان بدون مبله نیز امکان پذیر است، اما ممکن است برای دانشجویان بین المللی که برای اولین بار به کانادا می روند دشوار باشد.

در ادامه وب سایت هایی برای اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا را مطالعه کنید:

gottarent.com

 www.rentboard.ca

viewit.ca

Realtor.ca

اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا
اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا

 

نویسنده و مترجم:

سید رسول میرزایی موسوی

 

منابع:

                         https://www.canadavisa.com/
                           https://www.canada.ca/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *