درخواست تحصیلی به دانشگاه کانادایی (7مرحله)

درخواست تحصیلی به دانشگاه کانادایی (7مرحله)

درخواست تحصیلی به دانشگاه کانادایی

اپلای کانادا: در این مقاله نحوه ارسال درخواست تحصیلی به دانشگاه کانادایی، ارزیابی دانشگاه های کانادا، پذیرش تحصیلی، ارسال مدارک، جست و جوی اساتید دانشگاه و رتبه بندی دانشگاه های کانادایی را بررسی خواهیم کرد. آنچه بیش از پیش اشتیاق دانشجویان بین المللی به کانادا را افزایش می دهد، قطعا امتیازهای ویژه این کشور درباره اقامت بعد از تحصیل، بورس تحصیلی و فرصت های اشتغال است.

فهرست موضوع ها:

  • جست و جوی دانشگاه های کانادایی
  • ثبت نام و ایجاد حساب کاربری
  • اپلیکیشن فی و انتخاب رشته
  • آپلود مدارک تحصیلی
  • ارزیابی مدارک توسط گروه پذیرش دانشگاه
  • دریافت پذیرش
  • ویزا
درخواست تحصیلی به دانشگاه کانادایی
درخواست تحصیلی به دانشگاه کانادایی
۱. جست و جوی دانشگاه های کانادایی 

جست و جوی دانشگاه های کانادایی قطعا با بررسی مدارک مورد نظر دانشگاه و قابلیت های تحصیلی شما در هر استان انجام می شود. استان های فدرال کانادا هر کدام دارای دانشگاه هایی با رتبه بندی و رشته های متفاوتی هستند که تشخیص بهترین گزینه با توجه به رزومه تحصیلی، مدرک زبان و  GPA یا معدل نمرات دانشگاهی تعیین می شود.

برای تسهیل در جست و جوی دانشگاه های کانادایی از وب سایت زیر استفاده می کنیم.

https://www.universitystudy.ca/

بدین صورت با آگاهی از مراکز استان های کانادایی و مزیت های هر دانشگاه می توانید رشته دلخواه خود را جست و جو کنید.

 

جست و جوی دانشگاه های کانادایی منطقه جغرافیایی پایتخت نوع پایتخت
کانادا اتاوا ملی
آلبرتا ادمونتون استانی
بریتیش کلمبیا ویکتوریا استانی
مانیتوبا وینیپگ استانی
نیوبرانزویک فردریکتون استانی
نیوفاندلند و لابرادور سنت جانز استانی
نوا اسکوشیا هلیفاکس استانی
انتاریو تورنتو استانی
جزیره پرنس ادوارد شارلوت‌تاون استانی
کبک کبک استانی
سسکچوان رجاینا استانی
نورت‌وست تریتوریز یلونایف استانی
نوناووت ایکالوئیت استانی
یوکان وایت‌هورس استانی

۲. ثبت نام و ایجاد حساب کاربری

ثبت نام و ایجاد حساب کاربری نخستین مرحله برای درخواست تحصیلی به دانشگاه کانادایی است زیرا اطلاعات شما بدین ترتیب در فهرست دانشجویان بین المللی متقاضی درخواست تحصیلی به همراه ایمیل ثبت می شود تا پروسه بررسی پرونده تحصیلی آغاز شود.

مهم ترین مطالب در ایجاد حساب کاربری دانشگاه شامل اطلاعات شخصی، رشته تحصیلی مورد تقاضا، ایمیل، نوع مقطع تحصیلی، ترم مورد نظر و غیره هستند.

ثبت نام و ایجاد حساب کاربری
ثبت نام و ایجاد حساب کاربری

 

۳. اپلیکیشن فی و انتخاب رشته

اپلیکیشن فی درخواست تحصیلی به دانشگاه کانادایی هزینه بررسی پرونده تحصیلی توسط تیم پذیرش است که در کانادا از ۱۰۰ تا ۱۱۰ دلار متغیر خواهد بود. طی این پروسه ۲ تا ۴ هفته ای پاسخ نهایی دانشگاه درباره صلاحیت تحصیلی دانشجویان طی نامه ای کاملا رسمی و از طریق ایمیل ارسال می شود که در واقع با همان نامه پذیرش می توانید درخواست ویزای تحصیلی را به سفارت کانادا در آنکارا ارجاع دهید.

برای توضیح های بیشتر دراین باره به لینک زیر مراجعه فرمایید.

۶ مرحله پذیرش تحصیلی از دانشگاه های بین المللی (6)

۴. آپلود مدارک تحصیلی

آپلود مدارک تحصیلی درخواست تحصیلی به دانشگاه کانادایی، مستندهای علمی، گواهی زبان انگلیسی، مدارک فارغ التحصیلی لیسانس، ارشد، رزومه انگلیسی، انگیزه نامه، توصیه نامه و سایر مدارک باید در پورتال ویژه دانشگاه بارگذاری شود  که لینک آن از طریق دانشگاه ایمیل خواهد شد برای تکمیل اطلاعات تحصیلی در زمان مورد نظر باید همه اطلاعات را بفرستید در غیر این صورت به دلیل نقص پرونده به ترم بعد موکول خواهد شد.

آپلود مدارک تحصیلی
آپلود مدارک تحصیلی
۵. ارزیابی مدارک توسط گروه پذیرش دانشگاه

ارزیابی مدارک توسط گروه پذیرش دانشگاه یکی از حساس ترین مراحل درخواست تحصیلی به دانشگاه کانادایی و پذیرش تحصیلی دانشجویان بین المللی است که در بهترین شرایط ۲ تا ۴ هفته پس از ارسال و تکمیل اپلیکیشن فی و پورتال اطلاعات انجام می شود. عواملی مختلفی در این تصمیم گیری علمی مورد توجه قرار می گیرند که مهم ترین آنان شامل نمره زبان، معدل رشته مورد تقاضا،  پروپوزال و پیشینه علمی دانشجو هستند.

ارزیابی مدارک توسط گروه پذیرش دانشگاه
ارزیابی مدارک توسط گروه پذیرش دانشگاه
۶. دریافت پذیرش

دریافت پذیرش آخرین مرحله از اجرای پروسه درخواست تحصیلی به دانشگاه کانادایی و ارزیابی مدارک تحصیلی است که به ایمیل دانشجویان ارسال می شود و درواقع کلید آغاز مهاجرت تحصیلی پس از صدور ویزای تحصیلی است. در این مرحله دانشجو با ارسال شهریه دانشگاه به حساب تایید شده از طریق صرافی یا کارت اعتباری و تایید مدارک توسط سفارت به راحتی می تواند با تهیه بلیط هواپیما در زمان مورد نظری که در نامه پذیرش تحصیلی قید شده است به کشور مقصد خود سفر کند.

اگر پذیرش مشروط به ارایه نمره زبان مورد نظر دانشگاه مثلا آیلتس ۶.۵ یا ارسال مدرک تحصیلی به طور مستقیم از واحد بین الملل دانشگاه مبدا به دپارتمان دانشگاه مقصد موردنظر باشد، در این صورت پس از تکمیل مجدد مدارک نامه پذیرش قطعی ارسال خواهد شد زیرا با پذیرش مشروط امکان صدور ویزا لغو خواهد شد.

دریافت پذیرش
دریافت پذیرش
۷. ویزا

ویزا مهر تایید و اجازه ورود دانشجوی بین المللی به کشور مقصد و مورد تقاضا است که درواقع پروسه درخواست تحصیلی به دانشگاه کانادایی و مهاجرت تحصیلی به طور رسمی شروع می شود. بلیط هواپیما و اجاره خوابگاه دانشجویی یا اپارتمان مشترک و درنهایت معرفی به اداره گذرنامه و افسرمهاجرت آخرین مراحل این تلاش تحصیلی است.

ویزا
ویزا

 

مترجم و نویسنده: سید رسول میرزایی موسوی

منابع:

https://fa.wikipedia.org/

Your starting point for Canada’s universities

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *