معیار آیلتس دانشگاه های کانادا 2023

معیار آیلتس دانشگاه های کانادا 2023

معیار آیلتس دانشگاه های کانادا 2023 – 2024

در این مقاله مهم ترین دانشگاه ها و کالج های کشور کانادا را بررسی خواهیم کرد که طبق الگوی از پیش تعیین شده معیار آیلتس دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ را تعیین کرده اند. به دلیل نحوه نمره دهی آیلتس که در بخش اسپیکینگ و رایتینگ کاملا سلیقه ای انجام می شود، اغلب دانشجویان بین المللی به سایر آزمون های زبان ترغیب شده اند. از جمله مهم ترین آزمون های آنلاین TOEFL iBT, PTE or Duolingo  هستند که به دلیل کامپیوتر محور بودن با درصد خطای بسیار کمتری نتیجه ای کاملا رضایت بخش دارند.

آزمون آیلتس چیست؟

معیار آیلتس دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ نیز با برجسته نشان دادن این آزمون سعی دارند با حالی رقابتی با سایر آزمون های بین المللی کامپیوتر محور ایجاد کنند. آیلتس مخفف عبارت International English Language Testing System است. افرادی که مایل به تحصیل یا کار در کشورهای انگلیسی زبان هستند باید در آزمون آیلتس شرکت کنند تا مهارت خود را در این زبان به اثبات برسانند. این آزمون توسط بیش از ۱۰۰۰۰ سازمان از جمله مؤسسات آموزشی، کارفرمایان، انجمن های حرفه ای و دولت در بیش از ۱۴۰ کشور پذیرفته شده است.

https://www.ielts.org/

معیار آیلتس دانشگاه های کانادا 2023

معیار آیلتس دانشگاه های کانادا 2023

آزمون تافل iBT

معیار آیلتس دانشگاه های کانادا ۲۰۲۳ رقیبی دیرینه به نام تافل دارد. آزمون اینترنتی تافل (iBT) هر چهار مهارت آکادمیک انگلیسی شامل خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن را ارزیابی می کند. تافل ای بی تی آزمونی کامپیپتر محور و در حدود۴ ساعت است. این به مؤسسه شما امکان دسترسی به میلیون‌ها دانش‌آموز را می‌دهد تا ثابت کنند  برای موفقیت در یک محیط دانشگاهی انگلیسی زبان، آنچه لازم است را دارند.

معیار آیلتس دانشگاه های کانادا
معیار آیلتس دانشگاه های کانادا
https://www.ets.org/toefl/test-takers/ibt.html

آزمون PTE برای چه مواردی استفاده می شود؟

به جز معیار آیلتس دانشگاه های کانادا ۲۰۲۳ آزمون های محبوب دیگری نیز وجود دارند. آزمون پیرسون انگلیسی (PTE) یک آزمون کامپیوتر محور است که مهارت های زبان انگلیسی افراد غیر بومی را می سنجد. داوطلبانی که قصد دارند یک دوره تحصیلی در دانشگاه های  کشورهای انگلیسی زبان سپری کنند موظف به ارایه گواهینامه زبان بین المللی هستند. سه مدل از این آزمون وجود دارد:

  • PTE Academic
  • General
  • Young Learners
https://www.pearsonpte.com/pte-academic/test-format
معیار آیلتس دانشگاه های کانادا ۲۰۲۳

 

آزمون انگلیسی Duolingo

معیار آیلتس دانشگاه های کانادا ۲۰۲۳ متفاوت است و در هر دانشگاه طبق قوانین تیم پذیرش اعمال می شود. آزمون انگلیسی Duolingo یک جایگزین مناسب برای دانشجویان بین المللی است که به دنبال برآورده کردن الزامات مهارت انگلیسی هستند. آزمون انگلیسی Duolingo یک ارزیابی مهارت انگلیسی است. برای
ارزیابی توانایی شما در خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن به زبان انگلیسی استفاده می شود. با پیشرفت در این آزمون تطبیقی کامپیوتری، دشواری سؤال بر اساس پاسخ شما به سؤالات قبلی افزایش یا کاهش می یابد. علاوه بر سؤالات چند گزینه ای، شما به سؤالات باز پاسخ می دهید تا مهارت های انگلیسی گفتاری و نوشتاری خود را ارزیابی کنید.

کامپیوتر به تمام سوالاتی که پاسخ می دهید نمره می دهد. شما همچنین فرصتی برای ضبط مصاحبه ویدیویی و نمونه نوشتن دارید. بسیاری از کالج‌ها و دانشگاه‌ها در ایالات متحده برای دانشجویان بین‌المللی آینده‌نگر نیاز به مدرکی دال بر مهارت‌های زبان انگلیسی دارند. این آزمون به یک جایگزین محبوب برای SAT، ACT یا TOEFL برای این منظور تبدیل شده است.

https://englishtest.duolingo.com/applicants
معیار آیلتس دانشگاه های کانادا
معیار آیلتس دانشگاه های کانادا

 

انتخاب آزمون زبان

در فهرست زیر مهم ترین دانشگاه ها و کالج های کشور کانادا به همراه معیار آیلتس دانشگاه های کانادا ۲۰۲۳ طبقه بندی شده اند. همان طور که اشاره کردیم آزمون های انگلیسی متفاوتی وجود دارند اما باید براساس توانایی ها و مهارت های خودتان آزمونی را انتخاب کنید که متناسب با روحیه و نوع یادگیری شما دارد. آیلتس برای بسیاری از دانشجویان بین المللی مانعی بزرگ است اما آزمون های کامپیوتر محور تنوع بسیار مطلوبی برای کسب گواهی زبان به وجود آوردند.

 

 

 

نویسنده و مترجم:

سید رسول میرزایی موسوی

 

https://ascholarship.com/ielts-score-requirement-chart-for-canadian-universities-2023-2024/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *