نت درخواست ریجکتی ویزای کانادا (5)

نت درخواست ریجکتی ویزای کانادا (5)

نت درخواست ریجکتی ویزای کانادا

در این نوشتاردلایل اصلی نت درخواست ریجکتی ویزای کانادا را توضیح می دهیم که قطعا می تواند شما را در مسیر رسیدن به ویزای تحصیلی کشور کانادا یاری کند.

  • بی ثباتی مالی
  • انتخاب برنامه تحصیلی
  • مهارت زبان انگلیسی
  • نقص مدارک
  • عدم قصد بازگشت به کشور
نت درخواست ریجکتی ویزای کانادا
نت درخواست ریجکتی ویزای کانادا

۱. بی ثباتی مالی

یکی از مهم ترین دلایل نت درخواست ریجکتی ویزای کانادا فقدان مالی یا بی ثباتی مالی است که اقسر اداره مهاجرت در سفارت کانادا در گزارش برگه تمکن مالی و گردش حساب سه ماهه از متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا به دقت بررسی می کند. درواقع حداقل شرایط لازم برای تحصیل در کانادا، ثبات مالی یا اثبات بودجه برای پوشش کل سال اول تحصیل شما است. اگر افسر اداره مهاجرت معتقد باشد که شما از نظر مالی برای برآوردن حداقل شرایط زندگی بودجه ناکافی دارید، دلیل محکمی برای رد ویزای شما خواهد داشت و طبق مستندات پرونده رد می شود.

۲. انتخاب برنامه تحصیلی

انتخاب برنامه تحصیلی نامرتبط با دوره کارشناسی و یا دکترا و به طور کلی فقدان دانش و صلاحیت کافی در انتخاب برنامه تحصیلی می تواند دلیل اصلی نت درخواست ریجکتی ویزای کانادا باشد. اگر تجربه کافی و سوابق شغلی مرتبط در رشته خاصی دارید، افسر اداره مهاجرت کانادا درخواست شما را بررسی می کند. از سوی دیگر، در صورت فقدان مدارک تخصصی، یا انتخاب های اشتباه مثلا درخواست تحصیلی کالج به جای دانشگاه یا مستر مجدد غیرمتعارف با حوزه تخصصی شما، تردید افسر مهاجرت به انگیزه و هدف اصلی، مهارت ها و دانش شما موجب رد ویزای تحصیلی خواهد شد.

بسیار مهم است که از موسسه ها و یا سایت های معتبری برای دریافت پذیرش تحصیلی و صفر تا صد اپلای کانادا اقدام به پروسه مهاجرت تحصیلی کنید. برای توضیح بیشتر به لینک زیر مراجعه کنیپ.

صفر تا صد اپلای کانادا

 

انتخاب برنامه تحصیلی
انتخاب برنامه تحصیلی

۳. مهارت زبان انگلیسی

مهارت زبان انگلیسی و از سوی دیگر فقدان چنین ویژگی تاثیرگذاری به راحتی می تواند یکی از دلایل نت درخواست ریجکتی ویزای کانادا باشد. در واقع برای افراد غیر انگلیسی زبان مدرک مهارت زبان انگلیسی الزامی است. اگر قصد دارید با درخواست تحصیلی اجازه ورود به خاک کانادا را کسب کنید، باید نمره آیلتس یا تافل خود را به دانشگاه ارائه دهید زیرا فقدان چنین گواهینامه بین المللی معتبری حتی اگر سایر شرایط را نیز کسب کنید نه تنها از پذیرش تحصیلی بلکه از ویزای دانشجویی نیز بازمی مانید. بهترین راهکار برای رفع این مشکل دستیابی به فهرست شرایط پذیرش دانشگاه است.

توجه کنید که هر دانشگاه از قوانین خاص خود پیروی می کند و اغلب دانشگاه های کانادایی براساس رتبه جهانی خود و تیم پذیرش شرایط خاص خود را دارند اما نمره آیلتس ۶.۵ و کسب نمره ۶ در هر یک از چهار مهارت (لیسنینگ، اسپیکینگ، ردینگ و رایتینگ) و یا نمره ۸۶ تافل و کسب نمره ۲۰ در هر مهارت در اغلب دانشگاه ها تایید می شود.

مهارت زبان انگلیسی
مهارت زبان انگلیسی

۴. نقص مدارک

نقص مدارک و اسناد سوابق تحصیلی، شغلی، مالی و غیره از مهم ترین دلایل نت درخواست ریجکتی ویزای کانادا است. اگر مدارک کافی یا مستندی برای کسب تایید افسر اداره مهاجرت کانادا نتوانید ارایه دهید دلیل دیگری برای رد ویزا خواهد بود. مثلا، یک مدرک هویتی اسکن شده نامناسب یا عدم تطابق در هر یک از مدارک ارائه شده، احتمال رد ویزا را افزایش می دهد. بنابراین به دقت بررسی کنید که مدارک شناسایی شما به درستی اسکن شده و قابل خواندن است و سابقه سفر شما با شواهد مناسب برای از بین بردن احتمال رد ویزا قابل توجیه است.

نقص مدارک
نقص مدارک
۵. عدم قصد بازگشت به کشور

فقدان مدارک مستند و دلایل قابل قبول برای بازگشت به کشور مبدا از دیگر موارد اساسی در نت درخواست ریجکتی ویزای کانادا است. باید افسر اداره مهاجرت را با حداقل با ۳ دلیل بسیار منطقی و موجه متقاعد کنید که چرا می خواهید پس از فارغ التحصیلی بازگردید. در واقع ویزای تحصیلی کانادا یک مجوز تحصیلی موقت با تاریخ انقضا است. هنگام درخواست ویزای کانادا، باید به افسر مهاجرت اطلاع دهید که قصد دارید پس از تحصیل به کشور خود بازگردید. با این حال، این بدان معنا نیست که شما نمی توانید بعداً برای ویزای کاری در کانادا درخواست دهید.

مثلا می توانید یک نامه دعوت به اشتغال از شرکتی که هم اکنون مشغول به فعالیت در آن هستید ارایه دهید که قطعا پس از اتمام دوران تحصیل  کارفرمای سابق شما تمایل به دعوت به همکاری کرده است. گزینه دوم وابستگی شدید عاطفی به خانواده می تواند باشد و یا فقدان بودجه کافی برای اقامت پس از دوران فارغ التحصیلی از دیگر دلایل مهمی هستند که افسر پرونده را تا حدود زیادی قانع خواهد کرد.

نت درخواست ریجکتی ویزای کانادا

برای رفع ریجکتی ویزای کانادا درخواست نت کنید. درخواست دسترسی به اطلاعات (Access to Information Act) ارسال کنید. امکان دسترسی به اطلاعات شخصی که در اختیار یک نهاد دولتی است، می توانید درخواست اطلاعات شخصی را تحت اقدام حفظ حریم خصوصی(ATIP) ارسال کنید. برای این کار باید شهروند کانادا باشید و یا یکی از دوستان یا یک موسسه مهاجرتی این اقدام را که فقط ۵ دلار کانادا هزینه دارد برای شما انجام دهد. معمولا طی ۳۰ روز دلیل اصلی ریجکتی ویزای کانادا به ایمیل درخواست کننده نت ارسال می شود. به لینک زیر مراجعه کنید.

https://atip-aiprp.apps.gc.ca/atip/welcome.do

نویسنده و مترجم:سید رسول میرزایی موسوی

https://www.aeccglobal.co.id/
https://atip-aiprp.apps.gc.ca/atip/welcome.do
https://resume-online.net/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *