کانادا یا نیوزیلند شرایط مهاجرت تحصیلی(5)

کانادا یا نیوزیلند شرایط مهاجرت تحصیلی(5)

کانادا یا نیوزیلند شرایط مهاجرت تحصیلی 

 

کانادا یا نیوزیلند شرایط مهاجرت تحصیلی
کانادا یا نیوزیلند شرایط مهاجرت تحصیلی

کانادا یا نیوزیلند شرایط مهاجرت تحصیلی (5) متفاوت و مشابهی دارند. هر دو کشور فرصت های بسیار خوبی را برای مهاجران ارائه می دهند، بنابراین انتخاب هر یک از آنها مزایا و معایب خاص خود را دارد. در این مقاله مهم ترین موضوع های قابل بحث برای دانشجویان بین المللی در انتخاب بهترین گزینه برای مهاجرت تحصیلی را بررسی خواهیم کرد.

  • فرصت های شغلی در نیوزلند و کانادا
  • هزینه های زندگی
  • خدمات بهداشت و درمان
  • خدمات آموزش
  • شرایط اخذ تابعیت

 

۱. فرصت های شغلی در نیوزلند و کانادا

کانادا یا نیوزیلند شرایط مهاجرت تحصیلی  بسیار چالش برانگیز هستند. وقتی بازار کار را ارزیابی می کنیم، متوجه می شوید که هر دو کشور فرصت های شغلی بهتری را برای مهاجران فراهم می کنند، اما مشاغل در نیوزیلند در مقایسه با کانادا کاملاً محدود هستند، زیرا نیوزیلند کشور کوچکی با جمعیت کمتر است، بنابراین از نظر فرصت های شغلی، کانادا از نیوزلند مناسب تر است.

کانادا سیاست های مهاجرتی کاملا انعطاف پذیری دارد، شما می توانید به راحتی با مجوز کار به کانادا مهاجرت کنید. اگر مجوز کار دارید می توانید به راحتی شغل خود را در کانادا تضمین کنید. از طرف دیگر قوانین مهاجرت نیوزلند چندان انعطاف پذیر نیست، بنابراین مهاجرت به نیوزیلند به لحاظ دریافت ویزای اشتغال و یا کارآفرینی ویژگی ها و محدودیت های خاص خودش را دارد.

 

کانادا یا نیوزیلند شرایط مهاجرت تحصیلی
کانادا یا نیوزیلند شرایط مهاجرت تحصیلی

 

۲. هزینه های زندگی

کانادا یا نیوزیلند شرایط مهاجرت تحصیلی متفاوت تری نسبت به هم دارند. هزینه زندگی در نیوزلند بیشتر از هزینه زندگی در کانادا است. طبق گزارش های به ثبت رسیده، هزینه زندگی در نیوزلند تقریبا ۷.۷ درصد گرانتر از کانادا است. در کانادا می‌توانید رفاه اجتماعی و استانداردهای معیشتی مناسب تری به همراه پس انداز ماهانه در مقایسه با نیوزیلند داشتنه باشید.

اگر حتی سعی کنید سبک زندگی بهتری را دنبال کنید، بر بودجه و پس‌ انداز شما تأثیر می‌ گذارد. دولت کانادا بسیاری از خدمات را به صورت رایگان یا با هزینه اولیه ارائه می دهد که به مهاجران و شهروندان کانادا کمک می کند تا ذخیره مالی مناسبی داشته باشند.

 

کانادا یا امریکا شرایط مهاجرت تحصیلی
کانادا یا امریکا شرایط مهاجرت تحصیلی

 

۳. خدمات بهداشت و درمان

مبحث درمان در کانادا یا نیوزیلند و شرایط مهاجرت تحصیلی و زندگی تقریبا یکسان است.  کانادا دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی جهانی است، اگر اقامت دائم کانادا را داشته باشید، واجد شرایط خدمات رایگان بهداشتی درمانی خواهید شد. هر شهروند کانادایی و یا فردی که اقامت کشور کانادا را داشته باشد به واسطه بیمه همگانی بهداشت عمومی از خدمات اولیه مراقبت های بهداشتی رایگان برخوردار می شود. از سوی دیگر کشور نیوزیلند نیز دارای یک سیستم مراقبت های بهداشتی اجتماعی است که کاملاً شبیه به سیستم مراقبت های بهداشتی کانادا است.

اما در نیوزلند، خدمات مراقبت های بهداشتی عمومی فقط در صورت شهروندی یا اخذ ویزای کاری رایگان یا کم هزینه خواهد بود.  به غیر از این، هر دو کشور دارای خدمات بهداشتی در سطح جهانی هستند.

resume-online.net
resume-online.net

 

۴. خدمات آموزش

خدمات آموزش کانادا یا نیوزیلند و شرایط مهاجرت تحصیلی و زندگی متفاوت است. از جمله مقاصد برتر برای دانشجویان بین المللی دو کشور کانادا و نیوزلند هستند. کانادا به دلیل سیستم آموزشی عالی خود شناخته شده است. از سوی دیگر به دلیل پیشرفت های قابل توجه  در رتبه بندی آموزشی، نیوزلند اخیراً تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی را جذب کرده است. با این حال، از نظر تعداد پذیرش ها و ویزاهای تحصیلی، همچنان از کانادا عقب است. در کانادا، در حال حاضر حدود ۶۵۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی در برنامه های تحصیلی ثبت نام می کنند، در حالی که این رقم در نیوزلند ۱۲۰۰۰۰ است.

 

کانادا یا نیوزیلند شرایط مهاجرت تحصیلی و زندگی
کانادا یا نیوزیلند شرایط مهاجرت تحصیلی و زندگی

 

نکته بسیار مهم امتیاز بورس کامل در کانادا است که بین کانادا یا نیوزیلند شرایط مهاجرت تحصیلی را

هموارتر کرده است.  اگرچه در نیوزیلند هم بورس کامل در مقطع دکترا ارایه می شود اما برای دوره

تکمیلی و ارشد انعطاف پذیری و میزان بورس در دانشگاه های کانادایی بیشتر از نیوزیلند است.

 

 

۵. نظام آموزش و پرورش

کانادا یا نیوزیلند شرایط مهاجرت تحصیلی در سیستم آموزشی کانادا و نیوزیلند کاملا استاندارد و بین المللی هستند. هر ایالت یا استان مسئول سیستم آموزشی در کانادا است. موسسه های آموزش حرفه ای یا پلی تکنیک با تمرکز بر آموزش عملی و مهارت های نرم که دانش آموزان را برای نیروی کار آماده می کند در سراسر کانادا وجود دارند.  (مهارت نرم یک ویژگی شخصیتی است که از آگاهی موقعیتی پشتیبانی می کند و توانایی فرد را برای انجام کار افزایش می دهد. اصطلاح مهارت های نرم اغلب به عنوان مترادف برای مهارت های افراد یا هوش هیجانی استفاده می شود.)

سیستم آموزشی نیوزلند شبیه به مدل آموزشی بریتانیا است که سلسله مراتب دوره ها از سطح یک (برنامه های صدور گواهینامه)  شروع می شود و تا سطح ده  (Ph.D دکترا) ادامه دارد. موسسه ها در نیوزلند هم به صورت دولتی و هم خصوصی حمایت می شوند. برنامه های درسی سازمانی تاکید زیادی بر یادگیری عملی دارند.

در ادامه به مقایسه مختصری از سیستم های آموزشی در کانادا و نیوزلند خواهیم پرداخت که تفاوت کانادا یا نیوزیلند شرایط مهاجرت تحصیلی را توضیح

می دهد:

کانادا
* پیش دبستانی یا مهد کودک
* آموزش ابتدایی
* تحصیلات پس از متوسطه یا عالی

نیوزلند
* سطوح ۱ تا ۴ گواهی نامه
* سطوح ۵ و ۶ مدرک دیپلم
* سطح ۷ دیپلم و مدرک کارشناسی
* سطح ۸ دیپلم فوق لیسانس
* سطح ۹ مدرک کارشناسی ارشد
* سطح ۱۰ مدرک دکترا

فرآیند پذیرش و قوانین برای دانشجویان بین المللی
کسب شرایط لازم برای پذیرش در دوره ها و موسسه های مختلف و یا حتی دانشگاه های دو کشور کانادا و نیوزیلند متفاوت است. زیرا هر کشور پیش نیازهای خاص خود را دارند. اما معمولا مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶.۵ و تافل ۸۶ برای پذیرش اغلب دانشگاه ها قابل قبول است.

 

 

 

مترجم و نویسنده:

سید رسول میرزایی موسوی

 

منبع:

 

Pioneer Immigration Insights: Canada Study Visa Vs New Zealand Study Visa

https://www.canadacis.org/blog/immigration-to-canada-vs-new-zealand/

https://www.boi-services.com/post/canada-vs-new-zealand-best-country-for-immigration

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *